GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2023 18:20   Güncelleme : 20-02-2023 09:11

BELEDİYENİN PROMOSYON MUAMMASI ÇÖZÜLDÜ

İŞÇİYE BELEDİYE PROMOSYONU MÜJDESİ: 15.100 TL

BELEDİYENİN PROMOSYON MUAMMASI ÇÖZÜLDÜ

Dilaveroğlu; “bizler Hendek Belediyesi olarak çalışanlarımızın maaş promosyonları konusunda bankalara teklifler sunduk ve en yüksek promosyon bedeli  Türkiye İş Bankası tarafından 15.600 TL  teklif verilmişti. Bu teklifi az bulmanın yanı sıra 2022 yılında asgari ücretin 5.500 TL iken yılbaşında asgari ücrete yapılacak zamla birlikte meblağ yükseleceğinden promosyon teklifini değerlendirmemizi yeni yıla bıraktık” larını ifade ederek çalışanın haklarını korumak adına bu yolu tercih ettiklerini vurgulamıştı.

İŞÇİ MERAK İÇİNDEYDİ

Bugün Şubat ayının 18’ine geldiğimizde belediyede çalışan bazı personellerle promosyon konusunu konuştuğumuzda  hesaplarına bir promosyon ücretinin yatırılmadığını ifade ederek; “  ancak yeni yılda 15.000 TL  Vakıflar bankası ile promosyon anlaşmasının yapıldığını duyuyoruz. Bize bu konuda bir açıklama yapan olmadı” dediler.

İŞÇİNİN BEKLEDİĞİ CEVAP MUHASEBE MÜDÜRÜNDEN GELDİ

Bu bilgiler ışığında Hendek Belediyesi muhasebe müdürü Adem Dilaver’i telefonla aradığımızda kendisi bize;  7 Şubat tarihinde ihale çıktıklarını, mevcut bankalardan teklifler aldıklarını belirterek; “ ihale 19 cu turda tamamlandı. Vakıfbank 15.000 TL fiyat verirken Yapı ve Kredi Bankası teklifinin 15.150 TL olduğunu açıkladı. Daha önce 2022 yılında 15.600 TL teklif veren İş Bankası aynı teklifini yineledi ve 15.600 TL promosyon vereceğini söyledi. Ancak,  İş Bankası promosyonu sadece Belediye personeline vereceğini şirket elamanlarına promosyon vermeyeceğini belirttiğinden dolayı ihale ekibimizce elendi. Bizim ihaleye çıkmadan önce bazı kıstaslarımız vardı. Örneğin, belediye olarak daha önce 3 yıl üzerinden promosyon anlaşması yaptığımız için önümüzde sürenin dolması için 2023 yılının bitmesi gerekiyordu. Yok bitmeden banka değiştirecek olursak 1 yıllık promosyon cayma bedeli olarak kişi başı 2.100 TL kesintimiz olacaktı.

PAZARTESİ YA DA SALI GÜNÜ HESAPLARINDA OLACAK

Nihayetinde  Vakıflar Bankası 15.000 TL teklifine ( bizimle çalışırsanız banka olarak bir yıllık promosyon cayma bedeli olan kişi başına 2.100 TL ücreti tahsil etmeyeceğim” dedi.  Dilaveroğlu; “ Bunun üzerine en karlı teklif olarak Vakıflar Bankasının teklifinde karar kıldık. Cuma günü deprem yardımları dolayısı ile bankada oluşan yoğunluktan dolayı promosyon ödemeleri çalışanlarımızın hesabına geçmedi. İnşallah Pazartesi ya da Salı günü promosyon ödemeleri çalışanlarımızın hesaplarında olacak” dedi.

 

NOT: HENDEK BELEDİYESİNİN RESMİ İNTERNET SAYFASINDA ALINTILADIĞIMIZ HENDEK BELEDİYE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU’NUN 6  ARALIK 2022 TARİHLİ AÇIKLAMASINI OKUYABİLİRSİNİZ.

 

PROMOSYON HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

6 Aralık 2022

Bazı basın yayın organlarında belediye çalışanlarımızın promosyon almasının engellendiği yönündeki iddialar üzerine açıklama yapılma gereği duyulmuştur.

 

YIL : 2022   EN YÜKSEK TEKLİF İŞ BANKASI: 15.600 TL

Gelişen şartlarla yeniden bir promosyon anlaşması yapılması gündeme gelmiş bu nedenle 9 Eylül 2022 tarihinde Hendek Vakıflar Bankası Müdürlüğüne promosyon tutarının güncellenmesi için yazı yazılmıştır. Vakıfbank tarafından Ekim ayında verilen cevapta 2022-2026 yılları arasında 4 yıl için beklentilerin altında toplam 5 bin TL önerildi. Bu rakamı düşük bulmamız nedeniyle tüm bankalar ile görüşme sağlayarak teklif istedik. Halk Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası ihaleye katılım sağlamayacaklarını bildirirken, Yapı Kredi ise fiyat teklifi sunmamıştır. İş Bankası 15 bin 600 TL, Vakıflar Bankası 12 bin TL (İkinci teklifi), Qnb Finans Bank 6 bin TL ve Deniz Bank 3 bin 900 TL teklif vermiştir.

 

YENİ YILDA MAAŞ ARTIŞI YAŞANACAĞI İÇİN DAHA FAZLA PROMOSYON ALMAK ADINA GİRİŞİMİMİZ SÜRÜYOR

Bir çok kurumla eş zamanlı olarak başlayan görüşmelerimizde çalışanlarımızın daha fazla promosyon alması adına mücadele ederken, bankaların yıl sonu hedeflerini tutturması sonucu bizde bu süreci 2023 yılına erteleme kararı aldık.

ABARTIYORLAR!

Yeni yılda maaş zamları ile birlikte daha yüksek promosyon ödemesi alabilmek için görüşmelerimizi sürdürüyoruz.  Kesinlikle bir zaman kaybı ya da lanse edildiği gibi kişi veya kişiye özel bir uygulama yoktur, olması da zira mümkün değildir. Büyük ailemizin her ferdinin hakları ve alın teri noktasında zafiyet gösterildiği, rehavete düşüldüğü ve özellikle imtiyaz sağlandığı iddiaları kocaman bir yalan, abartılı bir hayal ürünüdür.

ÇALIŞANLARIMIZIN HAK VE HUKUKUNU BİZ KORURURUZ!

Yeni yılda zamlı maaşlarla daha fazla promosyon alınması için mücadele ederken başkan yardımcımızı hedef gösteren bu manipülasyon içi boş ve gereksiz gündem işgalidir. Çünkü tüm başkan yardımcılarımız başkanımızın talimatları doğrultusunda hareket etmektedir. Çalışanlarımızın hak ve hukukları noktasında Hendek Belediyesi dün olduğu gibi bugünde gereğini yaparken, bu konuda oluşturulmaya çalışan algı operasyonlarına her gün bir yenisinin eklenmesine artık şaşırmıyoruz. Çalışanlarımız üzerinden yapılan bu dedikodular Başkanımızın haklar noktasında verdiği desteği bilinçli ve kasıtlı olarak yok sayarak, çarpıtılmak istenmesini kamuoyunun takdirine sunuyoruz. Saygılarımızla,

AdminAdmin