GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-01-2023 10:31   Güncelleme : 31-01-2023 12:44

BELEDİYE ÇALIŞANLARININ PROMOSYON MUAMMASI BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR

Bilindiği üzere Hendek Belediyesi bünyesinde çalışan yaklaşık 500 işçi, dört gözle promosyon ikramiyelerini bekliyorlar. Gündemde böyle bir bildirim yok!

BELEDİYE ÇALIŞANLARININ  PROMOSYON MUAMMASI BELİRSİZLİĞİNİ KORUYOR

YENİ YILDA YÜKSEK PROMOSYON ÜCRETİ ALACAKLARDI!

Önceki belediye meclisinde gündeme gelen bir soru üzerinde Hendek Belediyesi mali işler müdüründen kamuoyuna; “ 2022 itibarı ile bankaların verdikleri promosyonlar düşük miktarda. Yeni yılla birlikte asgari ücrete zam galeceğinden çalışanlarımız aldıkları ücret oranına göre promosyon alacaklar. Bu nedenle yeni yılda çalışanlarımızın daha fazla promosyon ücreti alması adına bankalara yeni teklifimizi yeni yıl itibarı ile yapacağız” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

GÜMDEMDE YER VERİLMEMESİ DİKKAT ÇEKTİ

Yarından sonra Hendek Belediyemizin olağan Şubat ayı meclis toplantısı icra edilecek. Ne hazindir ki çalışanlara yeni yılda promosyon ücreti müracaatı yapılmasına rağmen yeni yılın ikinci ayında da banka promosyonları konusunda gündem maddelerinde bir teklif yok. Sahi belediye çalışanları banka promosyonlarını hangi tarihte hesaplarında görebilecekler, kamuoyu ve çalışanlar kendilerini  bu açıklamaya odaklamışlar bekliyorlar.

AdminAdmin