YEREL
Giriş Tarihi : 03-10-2022 09:12   Güncelleme : 05-10-2022 17:20

BELEDİYE BÜNYESİNDEKİ TARIM MÜDÜRLÜĞÜNÜN İCRAATINI GÖREN BİLEN VAR MI? BALSU’NUN REKLAM AJANSLIĞINI YAPMAKTAN BAŞKA???

Bildiğimiz üzere Büyükşehir Yasası nın faaliyete geçmesi ile Hendek Belediyesi’ne bir çok köy alanlarında bulunan köy arazileri Hendek Belediyesi’nin kontrolüne geçmişti. Akabinden Hendek Belediyesi bünyesinde bir Tarım Müdürlüğü kurmuş, ilçe halkına tarımsal destekte bulunmak adına yürüttüğü faaliyet ile az bir miktar olsa da Patates yetiştirmiş ve kameralar ile kayıt altına almak sureti ile vatandaşları rencide edercesine belediye önünde ilçe halkına dağıtmıştı.

BELEDİYE BÜNYESİNDEKİ TARIM MÜDÜRLÜĞÜNÜN İCRAATINI GÖREN BİLEN VAR MI? BALSU’NUN REKLAM AJANSLIĞINI YAPMAKTAN BAŞKA???

DERS ALMADIK

Bu faaliyetin halka halka büyüyeceğini umut etmiştik. Çünkü biliyorduk ki Pandemi sürecinde Amerika’ya inen uçakta olan  basit bir bez maskeye bile Amerilılar el koymuş, ürünü gideceği ülkeye göndermemişti.

HER ŞEY PARA DEĞİLDİR

Düşünün bir kez daha! Bir bez parçasına bile el koyan, bu benim ihtiyacım bakın işinize! Dercesine bir tavır takınan Amerika’yı kimse eleştirmemiş, kınayamamıştı. Peki bir bez parçasına el koyan Amerika’nın yarın yaşanacağı muhtemel tarımsal ürünleri size bize vereceğini düşünebilir misiniz?  İşte bu açıdan baktığımızda  bu alanları daha satışa çıkarmadan önce  belediyemizin bünyesinde kurulan tarım Müdürlüğünden beklentilerimiz vardı. Hey hat… Daha sonra ne oldu? Kocaman bir HİÇ…

KÖYLÜNÜN FERYADINI DUYMADILAR

Kendi kullanımına geçen  binlerce dönüm araziler gözünün yaşına bakılmaksızın peyderpey satışa çıkarıldı. Köylünün feryatları duyulmadı, binlerce arazi birileri tafaından sahiplenildi. Oysa Pandemi döneminde yaşananlardan deres aldığımızı düşünüyorduk ama anlaşılan o ki ders alması gerekenler bizim gibi düşünmemişler.

NEREDE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ? GÖREN BİLEN VAR MI?

Sahi Tarım Müdürlüğü Patates-Soğan ekip vatandaşlara dağıtmıştı peki o zamandan bu zamana 2 ekim dönemi geçti, nerede ekim sahaları nerede ekilen ürünler? Bilen gören var mı?

İSTENİNCE OLUYOR

Bakın UŞAK belediyesi ne yapmış? Binlerce dönüm araziyi satmamış, köylüye tohum, bakım, hizmet desteği vermek sureti ile bu tür atıl arazilere Çörek Otu ekmiş ve bu yılda binlerce ton ürün elde etmiş. Hem üretici kazanmış hem belediye kazamış hem de atıl araziler değerlendirilmiş.

UŞAK BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK ALMALISINIZ

   İşte bugün bizim karşımıza geçip; “Belediyecilik bizim işimiz!” diyerek caka satanlar, algı ve reklam  operasyonları ile ilçe halkını kandıranlar AK Parti yönetiminde bulunan Uşak  Belediyesi’nden ders almalıdırlar.  

AdminAdmin