GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2022 14:37   Güncelleme : 30-08-2022 12:36

BELEDİYE ARPALIK MI?

Durun hemen tepki vermeyin. Yaşananları birlikte okuyalım.

BELEDİYE ARPALIK MI?

Kamuoyunda konuşulan, gündem olan bir konuyu, adı geçen şahsı muhtereme sorduğumuzda böyle bir şeyin vaki olmadığının altını çizdi ve akabinden; “ ne yani olsa kötü mü olur?” sorusuyla karşılık vermesi üzerine bizde kendisine, “ bırakta projesi olan, ilçeye sosyal, siyasi ya da ekonomik katkıda bulunabilecek , hizmete odaklı, ilçenin gelişimine katkıda bulunacak vasıf ve  geniş dünya görüşüne sahip birde bunun yanında ihtiyaç sahibi bir kişinin  Belediye Başkan yardımcılığı koltuğuna gelmesi bizi sevindirir ancak senin  kapında ekonomik olarak bu tür bir göreve gelmen gibi bir zorunluluğun yok” diye cevaplamıştık.  

ŞEFFAFLIK BUNUN NERESİNDE?

Her söyleminde şeffaflıktan dem vuran şehrül emin Turgut Babaoğlu, böylesi önemli bir görevlendirmeyi  niçin kamuoyuna duyurmaz, neden kamuoyundan saklar  o da ayrı bir konu.

BAŞKAN YARDIMCILIĞI MAKAMI YATAY GEÇİŞ KÖPRÜSÜNE DÖNÜŞMÜŞ

Bilindiği üzere Turgut Babaoğlu’nun makam koltuğuna oturmasının ardından Hendek Belediyesinde  başkan yardımcılıkları adeta ULUFE  gibi dağıtılmakta, siyasi yada kişiler ödüllendirilerek dünyevi ödüllerle ödüllendirilmekte. Belediye adeta dama tahtası, zıplama tahtası olarak işlev görmekte.

Kaldı ki sayın başkan kalabalık bir cemiyette kendisine sorulan; " bu arkadaşı neden başkan yardımcısı yaptınız?" sorusuna karşılık olarak; " Biz onu sadece evrak üzerinde başkan yardımcısı yaptık! Zaten bizde 6 ay kadar görev yapacak sonra Düzce Belediyesine geçecek" dediği iddialar arasında. 

Sakın kimse çıkıpta yok böyle bir şey demesin, siyasetteki etkili, yetkili kişilerin  yapılan telefon görüşmelerinde megafonun açılarak ortamda bulunan kişiler tarafından  dinlenildiği gerçeğini kimse inkar edemez. Ederlerse GSM  (HTS) kayıtları her şeyi ortaya döker.

Hülasa son sözümüz odur ki, Belediye kurumları  eşin dostun doldurulacağı arpalık yerler değildir.

AdminAdmin