SPOR
Giriş Tarihi : 18-11-2022 11:15   Güncelleme : 18-11-2022 11:19

BEKLENTİMİZ OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU… YOLUN VE BAHTIN AÇIK OLSUN TEMİZEL

6 yaşında başladığı spor dalında 21 yaşında dünya şampiyonluğuna uzandı. Hendekli Karate sporcumuz Yusuf Eren Temizel Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda katılımcılar tarafından ödül yağmurunu tutuldu.

BEKLENTİMİZ OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU…  YOLUN VE BAHTIN AÇIK OLSUN TEMİZEL

İLÇE HALKI ŞAHİTLİK ETTİ

Konya’da yapılan  U 21 Dünya Karate Şampiyonasında birincilik kürsüsüne çıkarak bayrağımızı göndere çektiren ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinleten sporcumuz , ilçe merkezinde  araç üzerinde turladı ve Hendek Vergi Dairesi yanında bulunan düğün salonunda tören düzenlendi. Başta aile büyükleri olmak üzere sporcumuzu kulüp yönetimi, sporcu arkadaşları, köylüleri ve ilçe protokolü bu kutlama törenine katılarak yaşananlara şahitlik ettiler.

FİNAL MÜSABAKASI AYAKTA ALKIŞLANDI

Bireysel spor dallarında ülke, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ilçeye bir çok ödüller kazandırdıklarını ve şampiyonumuzun final müsabakasının görüntülerini gösteren video katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi ve ayakta alkışlandı.

SPORDA DERECE ALMANIN AVNTAJLARI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının hep birlikte okunması ile başlayan  kutlama organizasyonunda bireysel sporlarda daha önce Türkiye, Avrupa ve Dünya spor karşılaşmalarında derece alan ve şu an itibarı ile kanun gereği KPS olmaksızın devlet memurluğuna hak kazanan sporcularımız sahneye çıkarak katılımcıları selamladılar.

SAKARYA HENDEK SPORDA BAŞARININ ADRESİ

Kürsüye çıkan Sakarya İl Spor Müdürü  Nevzat İnanç yaptığı konuşmasında  Sakarya’nın bireysel sprolarda başarının adresi olduğuna vurgu yaparak sporcularımız, antrenörlere ve  Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun dönemi içerisinde sporcuların ( Güreşçilerin) yemeğini kestiğini bilmeden övgüler yağdırdı ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

HOŞ GELDİNİZ SEFALAR GETİRDİNİZ

Gecede kürsüye gelen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu yaptığı konuşmasına,  “spora emek veren çok kıymetli hemşehrilerimiz ve günün kahramanları kıymetli sporcu kardeşlerim “ diyerek giriş yapan Babaoğlu; “ bizleri kırmayıp aramızda olduğunuz için her biriniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz.” Sözleri katılımcılar tarafından alkışlarla desteklendi.

Babaoğlu; “ sporcu bir kardeşiniz olarak ilçemizde bu tür çalışmaların olmasından, şampiyonların yetişmesinden çok büyük mutluluk duyuyorum. Yaşdaşlarımız bilirler, mahllemizde , sokakta spor yaptıktan sonra terlediğimizde eve geldiğimizde azar işiten, belki kulağı çekilen bir nesilden sonra şimdi ailelerimiz evlatlarının peşinde spor salonlarımızda, maçlarda, şampiyonalarda onlarla beraber hareket eden, onlara her türlü destek olan ailelelr seviyesine gelinmesi hem şahsım hem de ülkem adına çok büyük bir kazanım. Evlatlarıyla ilgilenen, onların spor yapmalarına imkan tanıyan, maddi ve manevi destek veren kıymetli ailelerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum, hepinizden tekrar Allah razı olsun.” Dedi

İDDİA EDİYORUM TÜM İMKANLARIMIZI SPORCULARIMIZA SUNUYORUZ

 Babaoğlu; “ Ben başkan olalı 3,5 yılı geçti. 3,5 yıldır ayırım gözetmeksizin tüm spor branşlarına iddia ediyorum Hendek Belediyesi’nin tüm imkanlarıyla neler yapmamız gerekiyorsa hepsini yapıyoruz. Benden önceki başkanlarımızın sporcularımıza aynı şekilde destek veren, onlara imkan sağlayan belediye başkanlarımıza da buradan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SPOR SALONUNU MEVZUAT GEREĞİ! YIKMAK ZORUNDA KALDIK!

İlçede spor salonu sorunu yaşadığının altını çizen Babaoğlu; “ salon sorunumuz var bunu hepimiz biliyoruz. Mevcut salonu da fiziksel şartlarından, depremle alakalı riskinden dolayı mevzuat gereği yıkmak zorunda kaldık. Sporcularımızı o kadar zor imkanlarda salon sıkıntısı ile baş başa olduklarını biliyorum. Ama ne kadar zor şartlarda olurlarsa olsunlar girdikleri her yeri güzelleştiriyorlar ve başka bir havaya sokuyorlar. Ben bu kısıtlı imkanlarda, bu şartlarda bu şampiyonları , bu güzellikleri yaşatan başta antrenör kardeşlerime, bize bu güzellikleri kazandıran camiamız mensuplarına, gençlik spor il ve ilçe müdürümüze huzurlarınızda şahsım adına, ilçemiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

MÜJDE VERDİ! KASIM AYI SONUNDA TEMEL ATACAĞIZ

 Babaoğlu konuşmasına yeni müjdeler vererek devam etti. Babaoğlu;  “içerisinde irili ufaklı 5 adet spor salonunun olduğu  kompleksimizin temel atma törenini Kasım ayı sonunda en geç Aralık ayının başında temel atma törenini düzenleyeceğiz. Bu salonu Gençlik Spor Müdürlüğü ve Hendek Belediyesi olarak  yapımına başlayacağız. Bu müjdeyi de buradan siz değerli spor sever halkımıza ve karatecilerimize onlara özel bir salonla ayrıca bırakacağımı burdan ifade ediyorum” diye konuştu.

GÜZEL BAŞARILARA İMZA ATMALARINI TEMENNİ EDİYORUM

Babaoğlu; bize bu mutlulukları yaşatan, geçmişte başarılar kazanmış sporcu kardeşlerimle birlikte Yusuf Ereen Temizel kardeşimize, onların çok kıymetli ailelerine, bu bir ekip işidir, onlarda ekip olarak evlatlarına bu imkanı sağlamışlar herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor, sporcu kardeşlerimizin bundan sonra da daha nice güzel başarılara imza atmaları temennisi ile” diyerek  konuşmasını sonlandırdı.

AdminAdmin