GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2023 20:27   Güncelleme : 24-04-2023 11:05

BAYRAMLAR KIRGINLIK VE KIZGINLIKLARIN RAFA KALDIRILDIĞI MÜSTESNA GÜNLERDİR. BİRLİK VE BERABERLİKTEN DEM VURAN SİZLER BAYRAMA KATILMAYARAK NEYİ İMA EDİYOR SUNUZ?

Bilindiği gibi bayram, sevinç ve neşe günü demektir. Öteden beri her milletin birçok millî günleri, târihî hâtıralarını canlandıran bayramları bulunmaktadır. Aynı şekilde bir dine mensup kimselerin de dinî günleri ve dini bayramları vardır. Bayramlar, inananlar üzerinde çok müspet tesirler meydana getirir, dini şuur ve duygularını kuvvetlendirir. İnsanlara yeni bir heyecan ve çalışma zevki kazandırır.

BAYRAMLAR KIRGINLIK VE KIZGINLIKLARIN RAFA KALDIRILDIĞI MÜSTESNA GÜNLERDİR. BİRLİK VE BERABERLİKTEN DEM VURAN SİZLER BAYRAMA KATILMAYARAK NEYİ İMA EDİYOR SUNUZ?

Bayramların, millî ve dinî duyguların, inanışların pekişmesi, taze ve canlı tutulması fonksiyonu yanında, toplumun birlik ve beraberliğini sağlamada ve bunun bireylerin bilincinde yer etmesinde de büyük önemi vardır. Gerçekten dinî bayramlar, insanlar arasında kaynaşmanın, dostlukları ve ahbaplıkları ilerletmenin bir yolu olarak belli bir öneme sahip oldukları gibi, dinî duygu ve şuurun sosyal hayatta tazelenmesinin de bir vesilesidir.

Durum böyle olunca ve birde buna yaklaşan genel seçimler, yakın zaman sonra da mahalli idareler seçimlerini yaşayacağız. Peki seçmenin gönlüne böyle mi girmeyi düşünüyorsunuz? Böylesi önemli bir güne iştirak etmemek, saygı göstermemek seçmenin gözünden kaçmayacak, mutlaka bir kenara kaydedecektir.  

Yok öyle yakalarınıza rozet takıp seçmenin huzuruna çıkıp oy istemek. Her söylemleminizde birlikten, beraberlikten, sevgiden, barıştan, huzurdan bahsedeceksiniz, öte yandan yılda iki kez idrak ettiğimiz dini bayramların kutlama törenine katılmayacaksınız.

Partiler tüzel kişiliklere mensup kuruluşlardır. Başkanı olmazsa yardımcısı, oda olmazsa yönetim kurulu üyeleri vardır. Bu demektir ki istenir ise törene katılınılabilir, bunun mazereti olmaz.

İlçemizde  tabiri caizse 72,5 millet asırlardır kardeşçe yaşamakta, kırgınlıklar, kızgınlıklar, küslükler böylesi önemli bir günde rafa kaldırılırken sizlerin böylesi bir kutlamaya katılmayışının hiç bir haklı gerekçesi olamaz. İktidarı , vatandaşları ötekileştirme ile suçlayıp işin içinden sıyrılamazsınız.

Hülasa; kendisine deva olmayanların, sadece ceplerinde parti ilçe başkanı yazılı kartvizit ile dolaşmaları size prestij kazandırmaz. Hep söyledim, söylüyorum, bir daha söyleyeyim MAKAMDAN GÜÇ ALAN değil MAKAMA güç verenlerden olmalısınız, ama nerdeeeeee…

O nedenle  bizim TABELA PARTİSİ diyerek tanımlamamızdan rahatsızlık duymayacaksınız…  

 

AdminAdmin