GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2022 16:32   Güncelleme : 10-11-2022 16:36

BATAN GEMİNİN MALLARI DÜZENLENEN İHALE İLE SATILDI

BELEDİYE KİRALIK ALANLARDAN AYLIK 19.900.00 TL KAZANÇ SAĞLARKEN, BELEDİYE TARLA VE ARAZİ SATIŞLARINDAN 18 MİLYON TL’Yİ KASASINA KOYDU .

BATAN GEMİNİN MALLARI DÜZENLENEN İHALE İLE SATILDI

KISSADAN HİSSE!

Zengin bir işadamının oğlu babasına gelir ve der ki; “ baba falan bölgede bir yer var, orayı alırsak ileride çok değerlenir kar ederiz” demesi üzerine tecrübeli babası oğluna hitaben; “ oğlum git sor soruştur bakayım orası satan kişiye miras mı kalmış yoksa kendisimi kazanmış? Git öğren gel” demiş. Oğlu çıkmış, sormuş soruşturmuş ve babasına gelerek rapor vermiş: “ baba o yer o kişiye miras kalmış” demesi üzerine baba oğluna talimatını vermiş.  “o yer alınır git al gel “ talimatını vermiş ve oğluda yeri almış. 

Bu kıssadan hisseden ne anlamalıyız derseniz; üzerinde emeği olmayan kişi malının kıymetini bilmez sadece gününü kurtarır azına çoğuna da bakmaz! Tıpkı kendisine kendisinden önceki yönetimden miras kalan yerlerin bugün satışa çıkarılıyor olması gibi…

TEK İSTEKLİNİN KATILDIĞI İHALELER AÇILIŞ FİYATINA YAKIN EL DEĞİŞTİRİRKEN REKABETİN OLDUĞU İHALELERDE FİYATLAR YÜKSELDİ

Hendek Belediyesine ait işyerlerinin kiralanması ve tarım arazilerinin satışına yönelik ihale , Hendek Atatürk parkında bulunan nikah salonunda Hendek Belediye Başkanı Turgut Bababoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen ihale ile netlik kazandı.

TOPLAMDA 18 MİLYON NAKİT ELDE EDİLİRKEN, AYLIK KİRALAMALARDAN DA  19.900  TL GELİR ELDE EDİLDİ.

Bugün saat 11.30’da başlayan ve komisyon başkanlığını Turgut Babaoğlu’nun yaptığı  kiralamalardan aylık 19.900 tl, arazi ve tarla satışlarından da toplamda 18 milyon Türk Lirasını kasasına koydu.

TUNER ASFALT, İHALENİN ÜSTÜNDEN  ASFALT GİBİ GEÇTİ!

İhaleye istekli olarak katılan Tuner Asfalt Aş yönetim kurulu adına Tuncay Yener  toplamda 9 yer için ihaleye girdi, 8 yer ihalesini toplamda 17.500.00 TL’ye alırken bir ihaleyide rakibi kazandı.

BELEDİYE BATMIŞ GEMİYİ YÜZDÜRMEYE ÇALIŞIYORMUŞ!

Komisyon başkanı Turgut Babaoğlu, ihale sırasında yerlerin çoğunu alan Tuner Asfalt şirketi sahibi Tuncay Yener’e hitaben; “  bizler batmış bir geminin mallarını satıp gemiyi kurtarmaya, yüzdürmeye çalışıyoruz “ diyerek bize nispette bulunması dikkat çekti.

 

 

AdminAdmin