SİYASET
Giriş Tarihi : 22-10-2022 11:20   Güncelleme : 25-10-2022 09:03

BAŞKAN KELEŞ'TEN ÖNEMLİ ÇAĞRI: NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE GİDİNİZ!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, seçim güvenliği konusunda önemli açımlamada bulundu. Hemşehrilerine ve tüm vatandaşlara uyarıda bulunan Başkan Keleş:Bazı güruhların adaletsizliğine gelmemek için herkes nüfus müdürlüklerine giderek resmi hane kayıtlarını titizlikle incelesin."dedi.

BAŞKAN KELEŞ'TEN ÖNEMLİ ÇAĞRI: NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE GİDİNİZ!

SANDIK GÜVENLİĞİ İÇİN…

2023 seçimlerine aylar kala CHP 81 İl ve ilçelerde çalışmalara koordineli bir şekilde devam ediyor. Seçim güvenliği konusunda titizlikle davranan,sandık görevlilerine eğitimler veren, herhangi olumsuz bir duruma rastlamak istemeyen CHP örgütleri vatandaşlara uyarıda bulundu.

 

KAYITLARI DÜZELTTİRMEK İÇİN NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE MÜRACAAT EDİN

 

Bir takım güruhların bazı hanelere gayri resmi olarak seçmen yerleştirdiğini ya da sildiğini belirten Başkan Keleş;"Değerli hemşerilerimiz ve tüm vatandaşlarımız. Seçim ve sandık güvenliğinin ilk adımı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi hane kayıtlarını titizlikle kontrol etmekten geçiyor.Lütfen internetten e-devlet sitesine girerek, hane halkının tümünün nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kayıtlarına işlenmiş bulunduğundan; ayrıca bilginiz dışında kişilerin eklenmemiş olduğundan emin olunuz.Gerçeğe aykırı bir durumla karşılaşmanız durumunda, kayıtların düzeltilmesi için ivedilikle İl-İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurunuz."dedi.

 

AdminAdmin