SİYASET
Giriş Tarihi : 10-02-2023 09:26   Güncelleme : 10-02-2023 09:29

BAŞKAN KELEŞ: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK. 18.342 CANIMIZI KAYBETTİK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremlerden dolayı büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek yaraları birlikte sarmak için depremzedelere her türlü desteği vereceklerini söyledi.

BAŞKAN KELEŞ: ACIMIZ ÇOK BÜYÜK. 18.342 CANIMIZI KAYBETTİK

 18.342  İNSANIMIZI KAYBETTİK

     CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem ve Elbistan ilçesinde meydana gelen depremler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

    Büyük bir afet yaşadıklarını söyleyen Başkan Keleş, “Deprem nedeniyle binlerce bina yıkılarak maalesef şu ana kadar 18.342 bin insanımızı kaybettik. Binlerce insanımız da depremlerde yaralandı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah enkaz altında kalan vatandaşlarımıza arama kurtarma ekiplerimiz sağ salim ulaşır ve can kaybımız daha da artmaz.” dedi.


YARALARI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ
   10 ilde milyonlarca insanın deprem dolayısıyla zor durumda olduğunu söyleyen Başkan Keleş, “Sakarya halkı olarak yaşanan deprem gerçeğini en iyi bilenlerdeniz. Daha 1999 depremin acısını yüreğimizde taşırken bu yaşanan deprem acımızı daha da artırdı. Yaşanan bu depremler sonrası şimdi hep birlikte yaralarımızı sarma zamanı. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın acısını paylaşıyoruz. Her zaman yanlarında olup destek olmaya devam edeceğiz. Yaraları birlikte saracağız.” diye konuştu.

 

AdminAdmin