SİYASET
Giriş Tarihi : 19-10-2022 15:55   Güncelleme : 20-10-2022 16:14

BAHAR; “ ALIM GÜCÜMÜZ DÜŞTÜ, BU BÖYLE DEVAM ETMEZ!”

Zafer Partisi İl Başkanı Aydın Bahar, Sakarya Demir Yol İş Sendikasını ziyaretinde gündemi değerlendirerek şu açıklamalarda bulundu:'' Sakarya Türkiye’nin odak noktası haline geldi. Sakarya'yı önemsiyoruz.”

BAHAR; “ ALIM GÜCÜMÜZ DÜŞTÜ, BU BÖYLE DEVAM ETMEZ!”

EKONOMİYE GÜVEN YOK!

Bahar; “ İşçilerimiz  her zaman üvey evlat muamelesi görüyor. Zafer Partisi olarak biz bu sistemlerin bu gidişatın önüne geçmek ve gerekli hamleleri yapmak için adımlar atıyor ve çözümler üretiyoruz. Asgari ücretin yıl başında artacağı söyleniyor bu ücret 9 bin de olsa 99 binde olsa  yinede yetmez. Çünkü öncelikle birçok konunun aşılması ve çözüme kavuşması gerekir. Zafer Partisi olarak bizim de projelerimiz var. Ekonomiyi güven ortamına tekrar getireceğiz.  İlk olarak da sığınmacı ve kaçaklar konusudur. Bu konuyu çözüme kavuşturmadan  vatanlarına dönmeleri sağlanmadan ekonomik olarak da gelişemeyiz''.

Bahar; “ Sendikaların siyasi partilerin arka bahçesi olmasını engelleyip hür ve demokrasinin işlediği sendikacılığı destekleyeceğiz.” Diye konuştu.

BİZ GÖÇMEN ÜLKESİ DEĞİLİZ

   Bahar,''Demokratik yapımızla oynuyorlar. Biz göçmen ülkesi değiliz. Bu tür operasyonlarla bizim geleceğimizle oynuyorlar. Bizler bir siyasi parti olarak bu gidişata dur demek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz'' dedi.

GİTTİKLERİ GÜN ÜLKE EKONOMİSİ DÜZELMEYE BAŞLAYACAK

   Sığınmacı ve göçmenlerin ülkemize gelerek hazıra konduğunu ve devletin de bunlara yardımcı olduklarını belirten Bahar,'' Ülkemize sığınmacı olarak gelenler hazıra konuyor ve devlet de bunlara yardımcı oluyor. Buraya gelenler işyeri açıyor, devlet bunlardan vergi almıyor çocuklarımızın alacağı parayı onlar alıyor. Bu ülkeden gittikleri gün ekonomi düzelmeye başlayacak Enflasyon yüzde 20 düşecektir'' diye konuştu.

YAMAN: TÜRK DÜŞMANLARINA KUCAK AÇMAYIZ

   Demir Yol İş Sendikası Başkanı Cemal Yaman’ da ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirterek; “ biz sendika olarak her zaman şeffaf ve gerçekleri konuşuruz. Türk iş sendikası içerisinde birçok farklı düşünceye sahip insanlar var. Biz farklı düşünceye sahip olan insanları kucaklıyoruz. Ancak Türk düşmanlığı yapanlara da asla kucak açmayız'' dedi.

KENDİ ÜLKESİ İÇİN SAVAŞMAYAN BENİM ÜLKEM İÇİN DE SAVAŞMAZ

   Yaman,''Bizim dinimizde insanlara yardım emek kucak açmak sevaptır. Ancak kalıcı misafirlere bizler de karşıyız. Çünkü kendi ülkesi için savaşmayan benim ülkem için de savaşmaz'' diye konuştu.

İşçilerin alım gücünün düştüğünü de belirten Yaman, şu ifadelere yer verdi:' “İşçinin alım gücü şu an en dipte. İşçiler önceden ev alıyordu, araba alabiliyordu ancak şimdi herkesin alım gücü azaldı. Telefon gençliği, internet gençliği geliyor. Bedavadan nasıl para kazanırım diyen bir gençlik geliyor. Bu gidişatın böyle olması çok üzücü'' olduğunu ifade etti.

AdminAdmin