GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2023 09:31   Güncelleme : 15-03-2023 11:49

BABAOĞLU SAYESİNDE HENDEK BELEDİYESİ PROJE ÇÖPLÜĞÜ! PROJE:1

2021 DE HİZMETE GİRECEKTİ!!! HENDEK EMİN ELLERDE ÖYLEMİ??? AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ... Tüm masrafları ( 2 MİLYON 300 BİN TL) Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından karşılanan ve Sakarya valiliği ile ortaklaşa yürütülen Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi ve Kütüphane projesinin 2021 yılında hizmete gireceği reklamını yapan Belediye Başkanı Babaoğlu’na sözünü hatırlatıyor, VERDİĞİNİZ SÖZLERİ NE ZAMAN TUTMAYI DÜŞÜNÜYOR SUNUZ???

BABAOĞLU SAYESİNDE HENDEK BELEDİYESİ PROJE ÇÖPLÜĞÜ! PROJE:1

Hendek merkezinde yapılacak tamamı kalkınma ajansı destekli Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi projesi için imzalar atıldı. Hendek Gençlik Merkezinde düzenlenen imza törenine Vali Çetin Oktay Kaldırım, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, MARKA Genel Sekreteri Dr.Mustafa Çöpoğlu, İş-Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan katıldı.

GENÇLİK MERKEZİ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devredildikten sonra Türkiye’nin en fonksiyonel Gençlik Merkezi hüviyetine kavuşarak önemli bir kimlik kazanan Hendek Gençlik Merkezini gezen Vali Kaldırım, Başkan Babaoğlu ile masa tenisi oynadı. Gençlerin etkinliklerine ortak olan Kaldırım ve protokol üyeleri Gençlik Merkezinde düzenlenen aktiviteler hakkında bilgiler aldı. Gezilerin ardından psikolojik danışmanlık ve istihdam eğitimlerinin düzenleneceği Hendek Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezinin işbirliği imzaları atıldı.

KADIN İSTİHDAMI VE NİTELİK

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Başkan Turgut Babaoğlu ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Çöpoğlu tarafından atılan imzaların ardından, 2 milyon 300 bin liralık projenin tamamı MARKA tarafından karşılanacak. Kalkınma ajansı destekli proje Sakarya Valiliği ve Hendek Belediyesinin işbirliğinde tamamlanarak 2021 yılında hizmete açılacak.

BABAOĞLU: HENDEK ÖNEMLİ BİR YATIRIMI ALDI 

İmza töreni sonrasında konuşan Başkan Babaoğlu, “Sakarya Valimiz ile birlikte gençliğin merkezi haline gelen Hendek Gençlik Merkezinde değerlendirmelerde bulunduk. Ardından çok önem verdiğimiz Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezinin iş birliği imza protokolünü gerçekleştirdik. Hendek’imize istihdam alanında büyük katkı sağlayacak yatırımın şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. 2,3 milyon liralık önemli bir yatırımı Hendek’imize kazandırıyoruz. Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi

VALİ KALDIRIM: HAYIRLI OLSUN

Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi projesinin önemine değinerek Atılan imzaların hayırlı olmasını dileyen Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Kalkınma Ajansımızın desteklediği, Hendek Belediyemiz ile birlikte kadınlara dönük yürütecek olduğumuz “Hendek Psikososyal Destek ve Nitelikli İstihdam Merkezi" projesi sözleşmesini imzaladık. Bu güzel proje ilçemize hayırlı olsun...” ifadelerine yer verdi.

PROJENİN DETAYLARI

Başpınar Mahallesi Şehit Gökhan Yaşartürk Caddesindeki 2564 metrekarelik arazideki hayata geçirilecek proje kapsamında; Kitap kafe açılacak.  Aşçılık, pastacılık meslekleri ile Çikolata Üretimi konusunda eğitimler verilecek. Proje kapsamında ayrıca  bir de tekstil atölyesi kurulacak.

 

AdminAdmin