ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 11-02-2023 13:45   Güncelleme : 12-02-2023 14:42

ATEŞ CİNAYETİNİN ZANLISI ERAY ÖZYAĞCI TUTUKLANDI

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman B. ile 30 Aralık 2022'de, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi'ndeki binadan çıktığı sırada motosikletli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Selman B. omzundan yaralanırken, Sinan Ateş ise hayatını kaybetmişti.

   ATEŞ CİNAYETİNİN ZANLISI  ERAY  ÖZYAĞCI TUTUKLANDI

CİNAYET ZANLISI  ERAY Ö. TUTUKLANDI

Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, ilk etapta 18 kişi tutuklanmıştı.Silahı ateşlediği iddia edilen Eray Ö. de 3 gün önce göçmenlerle birlikte Yunanistan'a kaçmaya çalışırken, Edirne'de hudut birlikleri tarafından yakalandı. Askeri birliklerce Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edilen  Eray Ö., emniyetteki işlemlerinin ardından dün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI “ ŞAHSİ HUSUMETİM VARDI!”

Eray Ö.'nün ifadesi de ortaya çıktı. Eray Ö., dosya kapsamında tutuklanan, kendisini Ankara’ya getiren polisler ile cinayet sonrası kendisini kaçırmakla suçlanan eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan D.'yi tanımadığını iddia etti. Eray Ö., "Sinan Ateş ile kişisel husumetim vardı" dedi.

Eray Ö. ile soruşturmada tutuklu sayısı, 19 oldu.

 

AdminAdmin