GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-03-2023 11:44   Güncelleme : 13-03-2023 18:06

ANKARA RÜZGARINA GÜVENEN YAYA KALIR…

Her zaman söylüyorum, makamdan güç alan değil makama güç katan olmalısınız, olmalısınız ki vatandaşta güven duygusu oluşsun…Çalışan kazanır yatan değil…

ANKARA RÜZGARINA GÜVENEN YAYA KALIR…

START VERİLDİ İLÇEMİZDE MİLLET İTTİFAKINDA ÇIT YOK!

Bir yılı deviren süreçlerin sonunda Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayını açıkladı, öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’da seçim tarihini ve kendisinin Cumhurbaşkanı adayı olduğunu açıklayarak seçim startını verdi. Akabinden oluşturduğu heyet ile deprem bölgesine giderek vatandaşlarla görüşen Kılıçdaroğlu seçim mahalli çalışmalarına başladı.

Peki biz ittifakın paydaşlarının ilçemizde bu starta katıldıklarını görebiliyor muyuz? Nerde…Araki bulasın…

Millet İttifakı, CHP+İYİ+SP+DP+GP ve DEVA’dan oluşuyor. İleriki günlerde her iki ittifakta kendi gücünü daha da kuvvetlendirmek, yarınki seçimlerde riske girmemek adına çalışmalarını sıklaştırdılar.

CHP-İYİ PARTİ ARASINDA SU YÜZÜNE ÇIKMAYAN TATLI BİR REKABET VAR

İlçemizde sözde ana muhalefet konumunda olan CHP, hemen ardından onu izleyen ve yapılacak seçimlerde ilçe bazında anamuhalefet olacağı konusunda söylemlerde bulunan İYİ parti, Gelecek Partinin kartvizit başkanı, varlığı yokluğu belli olmayan , adeta var desinler misali  ve tabela partisi görümünde olan DEVA, hala kabuğundan çıkıp halkla bütünleşememiş SP ve ilçemizde teşkilatı dahi bulunmadığını sandığım DP…

15 MAYIS SABAHI…

6’lı masada yer alan bu siyasi partilerin ilçemizdeki uzantıları hala bir araya gelememişler hepsi kendi havalarında, sanırsınız ki Cumhurbaşkanlığı seçimi Millet İttifakı adına zaferle sonuçlanmış!!!

SEN SEÇMENE GÜVENİYORSUNDA SEÇMEN SANA GÜVENİYOR MU?

Bir komisyon yok, bir birliktelik yok, bir program bir düzen yok. Yani parçalanmış bir yapı görüntüsü veren ilçemizdeki Millet İttifakı paydaşları seçimlere sayılı günler kala seçmene güven veren, seçmeni iknaya yönelik hiçbir çalışma ve gayretin olmaması seçmen bazında samimiyetsizlik ve güvensizlik olarak nitelendiriliyor ki doğrudur…

GÜNDEMİ BELİRLEYEN İPİ GÖĞÜSLER

Önümüzde Ramazan ayı var. Depremde yaşanılan acılar münasebeti ile çalgılı çengili bir seçim atmosferi görünmüyor. Ramazan ayında gecelerin uzun olması avantaj olarak görülse de Millet İttifakındaki bu duyarsızlık ve vurdumnduymazlık anlaşılan o ki Ramazan ayınında partilere bir getirisi olmayacak. Sanırım hepsinin beklentisi Cumhur İttifakının çalışmasına karşı yön bulacak. Yani yine gündemi Cumhur İttifakı belirleyecek Millet İttifakıda oluşturulan bu gündemin peşine takılacak gibi görünüyor.

ALİ İNCİ FAKTÖRÜNÜ KİMSE YOK SAYMASIN…

Bu arada yeri gelmişken ifade edeyim. AK Parti tüzüğüne göre 3 dönem kuralı esnetilir esnetilmez ancak görünen o ki Sakarya AK Parti Milletvekili ve Seçimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un  listede olmayacak söylemleri, ilçemizde MHP’nin ve İYİ Partinin birer milletvekili olması ilçemizin çocuğu ve  öncelikle Sakarya genelinde halkta büyük oranda karşılığı olan Ali İnci’nin listede seçilebilecek bir yerde olması kuvvetle muhtemel. O nedenle ilçemizde seçimlerin kıran kırana geçeceğini var saymak hayalcilik olmasa gerek.

15 MAYIS DEPREMİ 2024 YEREL SEÇİMLERİNİ ŞEKİLLENDİRİR

Tabi seçim takvimine göre  yaklaşık 11 ay sonra yerel seçimler var.  14 Mayıs seçimlerini Cumhur İttifakı kazanırsa Millet İttifakındaki, yok Millet İttifakı kazanırsa bu kez Cumhur İttifakında yaşanacak depremin nelere mal olacağı bilinmezliğini büyük ölçüde koruyor olsa da kartların yeniden karılacağı aşikar.

TATLI DİL YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR…

Muhtemelen Cumhur İttifakı tarafından kaybedilecek bir seçim sonrası ANAP’ta yaşananların yaşanacağı kuvvetle muhtemel. O nedenle sahada seçmenle buluşulduğunda ayrıştırıcı söylemler yarın yüzlerin kızarmasına vesile olacaktır,zaten kavganın, ötekileştirmenin ve ayrıştırıcı dilin seçmende bir karşılığı da yok. O nedenle her iki ittifak mensuplarının da bu konuya azami dikkat göstermeleri kendi lehlerine olacaktır.

2024 YEREL SEÇİMLERİ ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

2024 yerel seçimlerini, Babaoğlu’nun başarısızlığı üzerine çantada keklik gören Millet İttifakının yanıldığı noktaya işaret edeyim. Kimse Ali İnci faktörünü gözardı edemez etmesin. Hem sahada halk nezdinde karşılığı olan hem kriz yönetimlerindeki başarısını, hemde siyasi tecrübesini kimse yok saymasın. Yani Millet İttifakı bileşenlerinin 2024 yerel seçimlerini çantada keklik olarak düşünmeleri en büyük handikapları.

ATI ALAN ÜSKÜDAR’I GEÇECEKTİR

Hülasa kendilerini Ankara’nın rüzgarına bıraktığı görülen Millet İttifakının bileşenleri böyle giderlerse 15 Mayıs sabahı daldıkları rüyadan uyanacaklardır ancak atı alan da Üsküdar’ı geçmiş olacaktır.

AdminAdmin