GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2023 09:44

Akgün: ‘’ Sorumlu yayıncılık yapan bütün gazetecilerin yanındayız’’

İktidarın RTÜK üzerinden deprem yayını yapan kanallara ceza hazırlığında olduğunu belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Özgür bir medya, özgür bir toplumun en önemli kazanımıdır" dedi.

Akgün: ‘’ Sorumlu yayıncılık yapan bütün gazetecilerin yanındayız’’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yazılı bir açıklama yaparak deprem bölgesinde görev yapan gazetecilere destek çıktı, hükümetin ifade özgürlüğünü baskılamasını eleştirdi.

 

Türkiye halkının günlerdir deprem bölgesinde neler olup bittiğini öğrenmeye çalıştığını ifade eden Akşener, RTÜK'ün kanallara ceza hazırlığında olduğunu belirterek "Haber suç değildir, özgür medya bir gün herkese lazım" dedi.

 

"Aba altından sopa"

 

Akşener: "Canlarımız, devletin kendilerine uzanacak elini beklerken, devleti idare eden iktidar, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üzerinden, milletimizin bu hakkına müdahaleye hazırlanıyor. Bazı yayınlara dair eleştiri hakkımı saklı tutarak hatırlatmak isterim ki; bu süreçte yakınlarından ve bölgeden haber almak için çırpınan, milletimizi bilgilendiren, felaketin boyutlarını gözler önüne seren, enkazlardan müjdeler vererek hepimize nefes aldıran yayınlar, aba altından sopayı ya da cezayı değil takdiri hak ediyor" diye ifade etti.

 

"Haber suç değildir"

 

Akşener: "İktidar, RTÜK üzerinden ceza planları yapacağına, milletimizin gelişmeleri, neden, milyonlarca dolar vererek satın aldırdığı televizyon kanallarından değil de bağımsız yayın yapan kanallardan izlediğini düşünmelidir. Haber suç değildir. Sayın Cumhurbaşkanı, ‘asrın felaketi’ derken, bu acıya dair bilgileri, felaketin boyutlarını milletimize ulaştırmak suç değil, olsa olsa durum tespitidir. Hiç kimse unutmamalıdır ki; özgür medya bir gün herkese lazımdır. Ve özgür bir medya, özgür bir toplumun en önemli kazanımıdır" dedi.

 

"Hatadan dönün"

 

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Fatih Akgün’de haber alma hakkını koruyup kollamak adına açıklama yaparak hem şehrimizdeki hem de tüm dünyadaki sorumlu yayıncılık yapan bütün gazetecilerin yanlarında olduğunu belirtti. Akgün: ‘’Haber alma hakkını koruyup kollamak adına, depremin ilk dakikalarından itibaren, sorumlu yayıncılık yapan bütünh gazetecilerin ve televizyonların yanında olduğumuzu ilan ediyor, haberciliği cezalandırmayı düşünenleri de bu büyük hatadan dönmeye davet ediyorum" diye belirtti.

AdminAdmin