SİYASET
Giriş Tarihi : 07-05-2023 13:32   Güncelleme : 07-05-2023 21:42

9 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ DEMOKRASİ MEYDANINDAYIZ

CHP oyları Sakarya’da patlama yapacak

9 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ  DEMOKRASİ MEYDANINDAYIZ

CHP milletvekili adayları seçim çalışmaları tüm hızıyla sürdürdü. Sakaryalı seçmenleri 9 Mayıs çarşamba günü Adapazarı Demokrasi Meydanı’nda Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Temel Karamollaoğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın katılacakları mitinge davet eden CHP 3’üncü sıra milletvekili adayı Kamil Özkan, “Millet İttifakı’nın 9 Mayıs saat 17.00 Sakarya’da yapacağı büyük buluşma mitingi Sakarya siyasal tarihi için bir dönüm noktası olacaktır. CHP’nın oylarında büyük artış olduğu herkes tarafından görülecek” diye konuştu.

 

 

CHP ADAYLARI HER YERDE

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya milletvekili adayları Ayça Taşkent, Ecevit Keleş, Kamil Özkan, Emel Akçil, Gündüz Gençcan, Ali Fethi Gürler, Özer Özçınar, seçim çalışmalarını Adapazarı ve Serdivan’da sürdürdü. Serdivan Aşağı ve Yukarı Dereköy, Çubuklu, Uzunköy, Meşeli, Kızılcıkla, Beşevler, Aralık, Selahiye, Kuruçeşme kırsal mahallelerinde vatandaşlarla buluşan CHP milletvekili adayları daha sonra Bizim Bahçe Sitesi, Çark Sanayi Sitesi ve Sakarya Boşnaklar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ecevit Keleş, Adapazarı Kapalı Pazaryeri’nde esnaf ve vatandaşlardan destek istedi. CHP adayları Millet İttifakı İl başkanları Saadet Partisi'nin düzenlediği kahvaltı programında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Seçim çalışmalarında milletvekili adaylarına Millet İttifakı il başkanları, ilçe başkanları ve yöneticileri, parti görevlileri eşlik etti.

 

KÖYE HAYAT GELECEK

CHP milletvekili adayı Ecevit Keleş, “2014’de Köylümüze yeriniz yurdunuz gidecek dedik haklı çıktık. Köye ait köy konakları, araziler, meralar, gayrimenkuller ellerinden alındı, biz iade edeceğiz. Köy okullarımız açılacak, atanamayana 100 bin öğretmenimiz atanacak. Kapanan sağlık ocakları açılacak. Buralarda doktor, ebe, hemşire görev yapacak. Köylerde veteriner ve ziraat mühendisi olacak. Köylerimizi her yönüyle kalkındıracağız. Üretimle beraber enflasyon düşecek.

 

YEŞİL OSB

Karasu, Kaynarca, Söğütlü bölgemizde yeşil OSB diyerek kimyasalların yurt dışından buraya getirilerek yok edilmesi planlanıyor. Bunun adına yeşil OSB diyorlar. İsmi yeşil ama kendisi kimyasal. Bu kimyasal atıkların dönüşümü bu bölgemizi yok eder, kanser eder, fındığı, tarımı öldürür. Buna İl Başkanı olarak karşı oldum, milletvekili olarakta karşı olurum. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Valimiz ile görüştüm herhangi bir mevzu olmadığını söylediler ama bu çalışmalar hala yapılıyor. Emin olun 15 Mayıs tarihinden itibaren bunun üzerine düşeceğim. Sakarya’da adı yeşil ama insanları öldüren bu OSB’yi yok edeceğiz.

 

Sakarya’da müthiş bir OSB sevdalılığı ortaya çıktı. Tarım arazilerini tarımı yok eden OSB. İstanbul’un, Kocaeli’nin atıklarını Sakarya’ya taşınmaya başlandı. Karasu Limanı’na yurtdışından kimyasal atıklar getirilerek bu atıkların yok edileceği bir OSB planlanıyor. Sakarya’ya kimyasalı getirmek istemiyorsanız, Sakarya’yı seviyorsanız bize oy verin.

 

ANKARA ARASINDA BAĞ KURACAĞIZ

 

CHP Sakarya 3. sıra Milletvekili Adayı Azize Ünal Çeroğlu, “Bizler halkın vekili olacağız. Ulaşılabilirliğimiz ile size söz veriyoruz ilçemiz, ilimiz ve Ankara arasında bağ kuracağız. Kuracağımız bağ ile biz çok mutlu olacağımıza ve sorunların çözümü noktasında herkesin istediğini gerçekleştireceğinin sözünü veriyoruz. 15 Mayıs’ta hep birlikte iktidarla taçlandıracağız” diye konuştu.

 

TÜRKİYE’DE KUTUPLAŞMA VAR

 

Vekil Adayı Gündüz Gençcan ise, Türkiye’de çok ciddi bir kutuplaşma ortamının olduğuna dikkat çekerek, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı olduğu takdirde Türkiye bu kutuplaşma ortamından çıkar. Sonra ise bu ucube sistemi değiştirecek parlamenter sistemi realize edecek çoğunluğu yakalayabilirsek Türkiye aydınlık bir yarına adım atmış olur” dedi.

 

 

 

 

AdminAdmin