Güncel
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

HENDEK’DE FETO SORUŞTURMASININ KAPSAMI GENİŞLİYOR

2016/9064 sayılı bakanlar kurulunun ülke genelinde ilan edilen OHAL kararının ardından Sakarya valiliğinin il genelinde FETO terör Örgütü mensuplarına karşı açtığı soruşturmalar kapsamında ilçemiz Hendek’te nasibini aldı.

HENDEK’DE FETO SORUŞTURMASININ KAPSAMI GENİŞLİYOR

   

İlçemize yönelik FETO soruşturması kapsamında şu ana kadar milli eğitim müdürlüğünden 22 öğretmenin açığa alındığı, ilçemizdeki bazı işadamlarının ise  aynı suça iştirak ettikleri iddiası ile gözaltına alındıkları öğrenildi. Aynı suç kapsamında  Yeşilyurt mahallesinden de  tavuk işletmeciliğinin yanı sıra orman kooperatif  yöneticiliği de yapan   T.B. gözaltına alındı.  Sağlık bakanlığına bağlı personelden de aile hekimlerinden 2 doktor, 1 hemşirenin , Hendek devlet hastanesinden de 4 hemşirenin soruşturmalar kapsamında açığa alındıkları  haklarında hem adli hem de idari soruşturmaların devam ettiği öğrenildi.

  Şifa pastanesinin iki şubesi de kapatıldı

    FETO soruşturmasının her geçen gün halkasının genişlemesi beklenirken dün ise  merkezi ilçemiz Başpınar mahallesinde  Y.T’ye ait pastane, imalathane ve  Muammer Sencer caddesinde bulunan ikinci şubesinin  eşdeğer olarak basıldı, polis ve zabıta tarafından yapılan baskın sonucunda  Hendek Belediye encümeninin  encümen kararına istinaden ruhsatları iptal edildi ve mühürlenerek  faaliyetten men edildi. Aynı soruşturma kapsamında bir kitapevide kapatıldı.

Edinilen bilgilere göre  göre açığa alınan devlet memurlarının kısa sürede makam ve mevki yükseldikleri  işadamlarında ise yakın geçmişte büyük mal varlığına ulaştıkları iddia ediliyor. Konuyla ilgili gelişmeleri edindikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.  AHMET ÇİLECİ - HENDEK