Güncel
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

KAR KALINLIĞI MERKEZDE 50 CM, YÜKSEK KESİMLERDE 1 METREYİ AŞTI

Meteoroloji tahmini tam isabet Meteoroloji müdürlüğü ve Sakarya Valiliğinden alınan bilgiler doğrultusunda aşırı kar yağışı olması beklenen ilçemizde dün akşam saatlerinde başlayan kar yağısı aralıklarla devam etti. Kısa sürede ilçe merkezinde kar kalınlığı 50 cm’ye yükselirken yüksek yerlerdeki köylerimizde ( Yeni mahalle olan bölgeler) de kar kalınlığının 1 metreyi aştığı gelen bilgiler doğrultusunda.

KAR KALINLIĞI MERKEZDE 50 CM, YÜKSEK KESİMLERDE 1 METREYİ AŞTI

     

Belediye ekipleri 7-24 hazır kıta

    Coğrafi konum olarak oldukça engebeli bir yapıya sahip olan ilçemiz Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, araç, kum, tuz ve personel açısından hiçbir sıkıntılarının olmadığını, kar küreme, tuzlama ekibinin 7-24 görev başında hazır kıta beklediğini önceki gün belirtmişti. Koordineli çalışmalar neticesinde ilçe merkezi ana arterler başta olmak üzere sokak araları iş makinaları tarafından açıldı. Bununla yetinmeyen Hendek Belediyesi  güçlendirdiği araç ve ekipman filosu sayesinde yaya kaldırımları püskürtmeli makinalar yardımı ile temizlenirken, bir diğer çalışma ekibi çam ağaçları üzerinde biriken karları sırıklar yardımı ile temizliyorlar.

 

     Püsküllü; “araç sahiplerinin duyarlılığına teşekkür ederim”

    Hendek Belediye hoparlöründen aralıklarla ilan yapılan uyarılarda vatandaşların araçlarını  özellikle ana arterler üzerine park etmemeleri uyarılarının da etkisi ile  kar küreme iş makinalarının daha rahat çalıştıkları görülürken Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, araç sahiplerine bu duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

 

   Püsküllü; “  Kar yağışı üç gün daha sürecek, biz vatandaşımız için varız”

   Hendek Belediye başkanı İrfan Püsküllü, hava tahmin raporları bölgemizde kar yağışının üç gün daha etkili olacağını belirterek; “  vatandaşlarımız yetkililerin uyarı ve ikazlarına riayet etsinler. Ekiplerimizin rahat çalışmasının sağlanması ile inşallah kar ne kadar yağarsa yağsın vatandaşlarımız mağduriyet yaşamayacaklar. Biz vatandaşımız için varız” diye konuştu.

 

 

NOT: BİZİ FACE SAYFASINDAN HENDEK ŞAFAK  VE AHMET ÇİLECİ ADRESİMİZDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

AHMET ÇİLECİ - HENDEK