Güncel
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

BU NE CÜRET !

Dün Sakarya Valiliğinin kapatma kararına istinaden Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulamaya sokulan kapatma kararı sonrası Hendek FEM Dersanesi, yöneticileri gazetemizi arayarak dershanenin kapatılmadığını, yöneticilerin içeride rutin görevlerini yaptıklarını belirterek habere attığımız başlığın değiştirilmesi yönünde oldukça ısrarcı davrandılar. Oysa kanun diyor ki;

BU NE CÜRET !

   

 İlgi Kanunla 5580 sayılı Kanuna eklenen geçici 5.maddede Özel Dershaneler ile gerekli

dönüşümü tamamlamayan Özel Öğrenci Etüt Eğitim Merkezlerinin eğitim-öğretim

faaliyetleri 01.09.2015 tarihinde sona erecektir.

      Ancak; Genel Müdürlüğümüze ulaşan duyumlar ve bilgilerde, afiş, el ilanı, bilboardlar, görsel ve yazılı medyada bazı dershanelerin veya dershane gruplarının 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için Seviye Tespit Sınavı, Seviye Belirleme Sınavı vb. adlar altında sınav yaparak bu sınav sonuçlarına göre öğrenci kayıt ettikleri yönünde Bakanlığımıza bilgiler ulaşmıştır.

 

 

         Sakarya valiliğinin 30/12/2014 tarihli yazısına rağmen;

     Özel dershaneler ilgi Kanun kapsamında 01.09.2015 tarihinde kapatılacağından öğrenci ve velilerin mağdur edilmemeleri amacıyla  yukarıda belirtilen sınavlara izin verilmemesi ve iliniz kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında, gerekli uyarıda bulunulmasına rağmen Hendek FEM dersanesi dağıttığı broşürlerle vatandaşlara ücretsiz sınav yapacağını duyurmakta bir beis görmüyor.

      Sakarya valiliği ne diyor, FEM ne yapıyor ?

      Valilik,  “Öğrenci ve veliler,  mağduriyet yaşamamaları için özel eğitim kurumlarına  kayıt yaptırmasınlar.” Derken dersane yönetiminin hala sınav yapma teşebbüsünde bulunması oldukça manidar.

    Sakarya valiliği yaptığı bildirimde; “  Özel Öğrenci Etüd Eğitim Merkezleri ve özel dersanelerin  Eğitim-Öğretim faaliyetleri  01/09/2015  tarihinde SONA ERECEKTİR. Ancak;

     Özel eğitim kurumları  genel müdürlüğüne ulaşan duyumlar ve bilgilerde , AFİŞ, EL İLANI, BİLBOARDLAR, GÖRSEL VE YAZILI MEDYA DA  bazı dersanelerin  veya dersane gruplarının  2015-2016 eğitim öğretim yılı için SEVİYE TESPİT SINAVI, SEVİYE BELİRLEME SINAVI vb.  adlar altında  sınav yaparak bu sınav sonuçlarına  göre öğrenci  kayıt ettikleri yönünde bakanlığa bilgiler ulaşmıştır.

    ÖZEL DERSANELER 01/09/2015  TARİHİNDE  KAPATILACAĞINDAN,  öğrenci ve  velilerin mağdur edilmemeleri amacıyla  yukarıda belirtilen  sınavlara İZİN VERİLMEMESİ  ile ilgili özel eğitim kurumları genel müdürlüğünün  26/12/2014 yazısı ile  dersanelere duyurulmasına karar verilmiş.