Güncel
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

KÖY YOLLARI KARLA KAPLI

Sakarya valiliğinden yapılan açıklamaya göre

KÖY YOLLARI KARLA KAPLI

göre İlimizde yaşanan kar yağışı samsun oto kiralamaiyle 11/12/2013 günü saat 08:00 itibariyle; Adapazarı’nda 5, Akyazı’da 15, Erenler’de 1, Ferizli’de 8, Geyve’de 21, Hendek’te 27, Karapürçek’te 3, Karasu’da 11, Kaynarca’da 16, Kocaali’de 18, Pamukova’da 12, Sapanca’da 5, Serdivan’da 9, Söğütlü’de 5 ve Taraklı’da 22, olmak üzere toplam 178 köy yolumuzda kar ile mücadele çalışmaları devam etmektedir.

Coğrafi yapı olarak denizden yüksekliği ve engebelli yapısıyla dikkat çeken ve yağışlardan büyük nasip alan dağ köylerimizde aşırı kar yağışı samsun oto kiralamaiyle tüm kar ekipleri çalışıyor olsalarda aralıksız yağan kar ekiplerin ardından tekrar yolları kapamaya devam ediyor.

Yetkililer kar çalışmalarının aralık süreceğini belirterek olası kazalara karşı sürücüleri uyarıyorlar.

İlçe merkezinde başta an arteller olmak üzere trafik akışını engelleyen hiçbir sokak yok. Belediye kar ekipleri ilçe merkezinde yay geçitlerinde oluşan kar ve buzları kazma kürek yardımıya kırarak olası kazalar karşısında önlemlerini alıyorlar. Belediye yetkilileri vatandaşları uyararak;   don olaylarının yaşanacağına dikkat çekerek su saatlerinin korunması ve saçak altlarından buz sarkıtlarına hedef olmamamk adına yürünülmememsini ve dikkatli olmalarını belirttiler. Ahmet çileci hendek aa