GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2022 11:34

3- MECLİSTE PROMOSYON MUAMMASI NETLİK KAZANDI

Dün gerçekleşen Aralık ayı olağan meclis toplantısında dile getirilen Belediye işçilerinin promosyon konusu sorusuna Hendek Belediyesi mali işler sorumlusu yanıt verdi.

3- MECLİSTE PROMOSYON MUAMMASI NETLİK KAZANDI

VERİLEN PROMOSYON ÜCRETİ BİZİ TATMİN ETMEDİ YENİ YILI BEKLİYORUZ

Muhasebe müdürü verdiği cevabi konuşmasında; “ biz bu işi bankalardan teklif almak sureti ile gerçekleştirmenin mücadelesi içerisindeyiz. Bankalar yıl sonu olması hasebi ile bize teklif ettikleri promosyon ücreti kişi başına 15.600 Tl’dir. Bizim personelimize ödediğimiz maaş tutarı yaklaşık 4 milyon. Personel sayımız 415 kişi. 415 kişiye verdikleri 15.600 TL’yi az gördük.

TEKRAR TEKRAR YAPMAMAK ADINA

Dolayısı ile bankaların hedeflerini tutturdukları düşüncesi ile Ocak ayında yeni gelecek zamlarla birlikte yeni bir çalışma yapmaya karar verdik. Şu an itibarı ile devam eden bir promosyon sözleşmemiz 2024’ün Mart ayına kadar devam ediyor. Aynı zamanda o sözleşmeden kaynaklı bir cayma bedelimiz var. Dolayısı ile biz bu bedeli ödeyecek ise tekrar tekrar bu işi yapmamak adına alabileceğimiz en yüksek rakamı alma taraftarıyız. O yüzden Ocak ayında devletin açıklayacağı zam oranı  ve maaşlardaki artıştan dolayı rakam değişecek. Bankalar da ödeyecekleri promosyon bedelini sizin ödediğiniz maaşa göre , karlılık durumuna göre veriyor.

BEKLENTİMİZ DAHA YÜKSEK

Şu an biz promosyon antlaşmaı yapsaydık kişi başına 15.600 Tl alacaktık. Bu bize yeterli gelmedi. Türkiye’de farklı kurumlarda ve civar ilçelerde alınan rakamları duyuyoruz. Bizim beklentimiz daha yüksek. “   

AdminAdmin