GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 17:25   Güncelleme : 28-10-2022 17:28

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI CUMA GÜNÜ SAAT 14.30’DA ATATÜRK ANITINA ÇELENKLERİN KOYULMASI İLE BAŞLADI

Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 99. Yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlama törenleri Atatürk anıtına çelenklerin koyulması ile başladı.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI CUMA GÜNÜ SAAT 14.30’DA ATATÜRK ANITINA ÇELENKLERİN KOYULMASI İLE BAŞLADI

Hendek Atatürk alanında yapılan çelenk koyma törenine ilçemiz kaymakamı Halil İbrahim Acır, ilçemiz Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek Belediye başkanı Turgut Babaoğlu ,  İlçe Jandarma komutanlığı personeli, gazi dernekleri, daire müdürleri, STK başkanları ve ilçe siyasi Parti ilçe başkan ve temsilcileri ile birlikte  mahalle muhtarları ve ilçe halkı katıldılar. Çelenk törenini ilçemizde bulunan  Orta ve Lise düzeyindeki okullarda birer sınıf öğrencileri ile birlikte katıldılar.

Kaymakamlık ve Belediye başkanlığı çelenklerinin koyulmasının ardından saygı duruşu ile başlayan törende  İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayraklar çekildi. Bayrak çekimi ile tören sona erdi.

Törene ilçemizde ilçe başkanlıkları bulunan siyasi partilerden bazılarının katılmaması oldukça dikkat çekti. Cumhuriyet alanında bulunan siyasi parti binalarına bayrak asılmaması vatandaşlar tarafından da oldukça manidar bulundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenleri yarın ilçemiz kapalı spor salonunda saat 09.30’da  icra edilecek olan etkinlikle devam edecek. 

AdminAdmin