GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2023 20:50   Güncelleme : 06-04-2023 13:03

2 VEKİL ADAYI DA MECLİSTEN HELALLİK İSTEDİ

İki milletvekili aday adayımız mecliste veda konuşması yaptı ve helallik istediler.

2 VEKİL ADAYI DA MECLİSTEN HELALLİK İSTEDİ

Nisan ayı olağan meclis toplantısında hazır bulunan AK Partiden milletvekili aday adayı Aziz Koç ve MHP’den Yaşar Aygüneş, yıllardır meclis üyesi olarak geldikleri meclise bu kez veda konuşması için misafir olarak katıldılar.

Gündemin 10 uncu maddesinde yarım saat meclis toplantısına verilen arada kürsüye ilk olarak AK Parti milletvekili aday adayı Aziz Koç geldi.

SİZLERE BAŞARILAR DİLİYORUM

Koç, yaptığı konuşmasında;  “ burada yaklaşık 4 yıl beraberce hizmet yaptık, Hendek’imize vermiş olduğumuz hizmetten dolayı ve burada bulunan tüm arkadaşlarımız ve meclis üyesi kardeşlerimize yapmış olduğumuz iyi veya kötü, tatlı veya sert konuşmalarımız oldu. Bu sebeple herkesten helallik istiyorum. Belki bu süreç devam ederken bu helalliğe ihtiyacımız vardı. Burada Hendek’imizin çok güzide çok nadide insanlarısınız siz. Biz de bu insanların içerisinde bulunmuş olduk. Bundan sonra sizlere başarılar diliyorum. Sayın başkanım size de başarılar diliyorum. Bundan sonra Sakarya’ya hizmet etmek için elimden geleni yapmanın uğraşı içersinde olacağımın bilinmesini isterim. Haklarınızı helal ediniz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

BU TEMELİN BİR KUMU OLMAYA TALİP OLDUM

İkinci olarak kürsüye gelen MHP Milletvekili aday adayı Yaşar Aygüneş’te yaptığı konuşmasında; “  değerli meclis üyesi arkadaşlarım, basınımızın güzide temsilcileri, değerli misafirler hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bende Aziz kardeşim gibi ondan bir artı olarak 9 yıllık meclis üyeliğime bu dönemde milletvekili aday adayı olarak  son vermiş bulunuyorum. Bugün burada bende sizlerden helallik almak için buradayım. Birlikte güzel günler yaşadık. Acısıyla tatlısıyla anılarımız oldu haklarınızı helal ediniz. Bu Nisan ayı benim çok üzüldüğüm, hiç sevmediğim bir aydır. Ben Türk dünyasının Başbuğ’u 4 Nisan’da hak’ka uğurlamış, 8 Nisan’da Ankara’da  kanla abdest almış bir nesilim. Bu vesile ile Cennet Mekan Başbuğ’uma rahmetler diliyorum. Nurlar içerisinde yatmasını temenni ediyorum. Aday adaylığım sürecinde niye böyle bir şeye tenezzül ettik, her seçim kendine göre çok önemli bir seçimdir. Muhtarlık seçimi de muhtar adayımız  için çok önemlidir. Ben kendim, aday adayı olduğum için değil Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimini yaşayacağız. Bu seçimde ülkemizin yarınları inşa edilecek, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının temeli atılacak. Ben hiçbir makam, mevki beklemeden bu temelde bir kum tanesi olmaya talip oldum. Burda Cumhur İttifakı’nın zaferi için elimden ne geliyorsa yapacağıma tekrar söz veriyorum. Hepinizi saygıyla, hürmetle selamlıyorum” diyerek sözlerini sonlandırarak meclise veda etti.

AYGÜNEŞ’İN TORUNLARINA ANLATACAK ANILARI VAR

Bilmeyenler için hatırlatmak adına, yarın meclis üyelerinin torunlarına anlatacakları anılar olacaktır. Bilmeyenlerinde bilmesi adına dokuz yıldır Hendek Belediye Meclisi üyeliği yapan Yaşar Aygüneş’in eserleri nedir diye soracak olursanız, Hendek Belediyesinin ikinci katına ulaşan asansörün yaptırımını ve Cumhuriyet alanında engelli parkların yapılmasını sağlamış bir kardeşimizdir. Bilesiniz istedim…

AdminAdmin