GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2023 09:37

2 MİLYON 200 BİN TL HİBE PROJE PROJE:2

Hendek'e Bisiklet Yolu Müjdesi Hendek Yenimahalle’den başlayacak olan Bisiklet Yolu Projesi Şehir merkezi ve Uludere çayı kenarı ile devam edecek.

2 MİLYON 200 BİN TL HİBE PROJE  PROJE:2

BABAOĞLU MASALLARI…

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının “Daha Yeşil ve Yaşanabilir Şehirler Hedefi” kapsamında hazırladıkları bisiklet yolu projesinin 2,2 Milyon lira hibe almaya hak kazandığını duyurdu. Yenimahalle’den başlayacak olan proje etap etap şehir merkezi ve Uludere çayı kenarı ile devam edecek. 2,2 Milyon Liralık hibe Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, bisiklet kullanımının teşvik edilerek bir ağ oluşturulması, araç trafiğinin azaltılması, çevre sağlığı ve ekonomik ulaşım için hazırlanan bisiklet yolu projesinde müjdeyi paylaştı. Başkan Babaoğlu, 5.7 kilometre uzunluğundaki Yenimahalle 2146. Sokak, Yıldırım Beyazıt Caddesi, Sultan Abdulhamithan Caddesi, Yavuz Sultan Selim Caddesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi ve Dr. Cevdet Şahin Caddesini kapsayan bisiklet yolu projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 2,2 Milyon Lira hibe desteği onayladığını duyurdu.

 

BAKANLIK KRİTERLERİ DİKKATE ALINMIŞ!

Merkez-Osman Yılmaz-Uludere Çay Kenarı Ardından Şehir merkezi-Osman Yılmaz Caddesi ve Uludere Çay Kenarı boyunca bisiklet yolunun oluşturulmasının planlandığını duyuran Başkan Babaoğlu, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın belirlediği kriterler dikkate alınarak; bisiklet yolu genişlikleri, emniyet mesafeleri, kilometre bilgileri ve tüm uygun düzenlenmeler proje alanlarına adapte edilmiştir.  Bisiklet güzergâhlarının mümkün olduğunca vatandaşların kullanım kolaylığına uygun ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu yollarda ise bisiklet yollarının güvenli bir şekilde kullanılması kriterleri dikkate alınmıştır” dedi.

 

YAŞANABİLİR HENDEK BÖYLE İSE?

Bakana teşekkür Bakanlığın, “Daha Yeşil ve Yaşanabilir Şehirler Hedefi” kapsamında hazırlanan projenin tam destek almasının duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Babaoğlu, “Şehrimizi her alanda geliştirmeye devam ederken, hazırladığımız ve Bakanlıkça büyük beğeni alan projelerimize bir yenisini daha ekledik. Destekleriyle yanımızda olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve ilgili bürokratlara sonsuz şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.

 

KİŞİ VERDİĞİ SÖZDEN MESULDÜR...

2 ŞUBAT 2022

BİSİKLET YOLU PROJESİ

Bisiklet Yolu Projesi hakkında konuşan Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör, “ Geçtiğimiz yıl hazırlamış olduğumuz projemizin toplam uzunluğu 5,7 kilometre. Yeşil ile uyumlu ve dönüştürülebilir enerji ile hazırladığımız Bisiklet Yolu projemizi Bakanlıkta uygun gördü ve tüm aydınlatmaları güneş panelli olarak yapılacak. Yüzde 50’si hibe %50’si ise bizim finanse edeceğimiz bir proje olacak. 4,4 milyon TL bedelli projesinin yarısını hibe alabilmek için bu krediyi almak zorundayız. Ayrıca Avrupa Birliği ile ortak hazırladığımız Çocuk Dostu Sokak ile de entegre ettiğimiz yavaşlatılmış trafik ve çocukların sokaklarda oyun oynayabileceği alanların yanı sıra spor alanlarını da içerisine entegre edeceğiz. İlçemize hayırlı olsun inşallah ”dedi.

 

 

 

                              

AdminAdmin