Asayiş
Giriş Tarihi : 23-06-2022 11:15   Güncelleme : 24-06-2022 10:16

SÜMBÜLLÜ’DEN ÇALDI ÇAKALLIK’TA YAKALANDI

İlçemiz Sümbüllü mahallesinde Abdullah Çolak’a ait 16 KIA 36 plaka sayılı özel oto çalındı. Araç sahibi jandarmaya ulaşarak hırsızların yakalanmasını ve aracının bulunmasını istedi.

SÜMBÜLLÜ’DEN ÇALDI ÇAKALLIK’TA YAKALANDI

ARAÇ SAHİBİNİN İFADESİNE ULAŞTIK

Araç sahibi Çolak, jandarmaya verdiği ifadesinde; “ Pazartesi günü aracı  evinin önüne park etmesinin ardından, aracının kontak anahtarını aynı gün kaybettiğini, aracın kapılarının çilingir vasıtası ile açtırarak araç içerisinde bulunan yedek anahtarı  ve araç tescil belgelerini aldığını, ertesi gün Salı günü ikindi vakti aracı park ettiği yerde göremediğini ve jandarmadan yardım istediğini “ söylediği iddia edildi.

ÇAKALLIK’TA PLAKASIZ DOLAŞIRKEN YAKALANDI

Hırsızlık olayının tüm birimlere bildirilmesinin ardından bahse konu olan aracın Çakallık mevkiinde plakaları sökülmüş vaziyette içerisinde iki kişi ile birlikte seyir halinde olduğu  bilgisi doğrultusunda araç güvenlik güçlerince durduruldu. Yapılan kimlik kontrolünde aracı S.Y.( 30) adlı kişinin çaldığı, M.Y.Ç adlı arkadaşını gezmez bahanesi ile yanına aldığı tespit edildi. Araç çekici vasıtası ile Hendek Jandrma Komutanlığına getirilerek araç sahibine ulaşılması ile  araç , araç sahibi Abdullah Çolak’a teslim edildi.

M.Y.Ç. SERBEST S.Y. GÖZALTINDA

Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığını bilgi veren Jandarma timleri, savcılığın bilgisi ve talimatları istikametinde çalıntı araç içerisindeki iki şüpheliden  M.Y.Ç adlı kişiyi serbest bırakırken aracı çaldığı iddia edilen S.Y adlı kişi jandarma tarafından gçözaltına alındı. Şüpheli S.Y.’nin bugün mevcutlu olarak Hendek Adli makamlarına çıkartılacağı öğrenildi.