Güncel
Giriş Tarihi : 22-06-2022 12:33   Güncelleme : 23-06-2022 11:54

OKULUMUZ KUPON OKUL DEĞİL

Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu öğrenci velileri okul aile birliği başkanlığınca düzenlenen basın açıklaması Hendek ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde yapıldı.

OKULUMUZ KUPON OKUL DEĞİL

BENDE BİR VELİYİM VE SİZİNLEYİM

Okul Aile Birliği Başkanı Harun Kaynak velilere hitaben yaptığı konuşmasında; “En son çare olarak  önümüzdeki Pazartesi günü buraya tekrar geleceğiz. Kaymakam beyin başkanlığında, Milli Eğitim Müdürümüz, ilgili daire müdürlerimiz ve mahalle muhtarımızla ve öğrenci velilerimizi temsilen hep birlikte değerlendireceğiz. Değerli velilerimiz şuna emin olunuz ki  bende bir öğrenci velisiyim ve benimde evladım o okulda eğitim görüyor. Siz çocuklarınız için nasıl uğraşıyorsanız bizde aynı uğraşı veriyoruz çünkü bizim çocuklarımızda orada. Sizinle beraber okul aile birliğindeyim, o okulun bir velisiyim. “ diyerek  öğrenci velilerine güven aşıladı ve okulda yapılacak eğitim öğretimin ikili olarak gerçekleşeceğini, sabah-öğlen olmak üzere ikili eğitim görülecek. “ dedi.

ÖĞRENCİLER ÜZERİNDE PSİKOLOJİK SORUNLAR YARATABİLİR

Okul Aile Birliği Başkanı Kaynak,  öğrenci velilerinin öne sürdükleri mağduriyetler hakkında geniş bir rapor hazırlanacağını ve yetkililere toplantıda arz edileceğini ifade etti.  Bir öğrenci velisinin söz alarak; “ yaş guruplarına bakıldığında lise talebesi ile orta birinci sınıf öğrencisinin aynı koşullar ve fiziki şartlarda eğitim alması öğrencilerimizde psikolojik sorunlar yaratacaktır bu yüzden bu konu dikkate alınmalıdır. Bir diğer konu da okulda iki müdür olacak bu çok başlılık sorunlara sebep olacak. Umarız yöneticilerimiz bu konuların bilincindedirler.” Diyerek görüşlerini ve sakıncalarını ifade etti.

OKULUMUZ KUPON OKUL DEĞİL

Bu serzenişlerin ardından tekrardan söz alan Okul Aile Birliği Başkanı Kaynak;   “bizim okulumuz kupon okul değil. Kiralık bir okul değil. Apart bir okul değil. Yani x bir yerde okul yıkıldı hadi oraya taşınalım değil. Bizim tek  şanssızlığımız okulumuzun 32 derslikli ve büyük olması.  O yüzden okulumuz alternatif olarak değerlendiriliyor.” Açıklamasında bulundu.

MİLLİ EĞİTİM DESTEK VERECEK Mİ?

Bazı öğrenci velileri de çekincelerini şöyle izah ettiler. “ ikili eğitim öğretimde öğretmenlerimizde sıkıntılar yaşayacak, sonuçta okulun bir temizlik giderleri olacak, biz böyle bir tablo ile karşı karşıya kalırsak  Milli Eğitim bize destek olacak mı?” sorusunu yönelttiler.

KONU PAZARTESİ GÜNÜ NETLİK KAZANACAK

Mahalle muhtarı İsmet İskefiyeli’de öğrenci velileri ne yaptığı konuşmasında;  “Milli Eğitim Müdürümüz Pazartesi günü işbaşı yapacak. Pazartesi günü oluşturacağımız heyet ile birlikte Gaffar Ortaokulu haricindeki okulların , mesela hastane yolu üzerindeki Sağlık Meslek Lisesi okulunun üst katının boş olduğunu biliyorum bunun gibi başka okullarda  Osman gazi okulunda da var. Heyet olarak bunları tekrar gözden geçireceğiz. Kapanan okulun  öğrencileri Gaffar Okkan okulu dışında hangisine yerleştirilebilir, hangisi daha müsait olabilir ona göre bir karar verilecek. Tabi tüm bu konu 27 Haziran 2022 Pazartesi günü netlik kazanacak. “ dedi.

Şehit Ali Gaffar Ortaokulu öğrenci velilerinden bir kısım velilerin katıldığı protesto eylemi başladığı gibi hiçbir olumsuzluk yaşanmadan sona erdi.