Güncel
Giriş Tarihi : 18-06-2022 11:33   Güncelleme : 21-06-2022 11:21

ŞEHİT ALİ GAFFAR ORTA OKULU STEPNE OKUL MU?

Okula giden öğrenciler ve veliler tarafından uygulama protesto edilerek yetkililerin seslerine kulak vermelerini ve uygulamanın diğer okullara yayılmasını istediler.

ŞEHİT ALİ GAFFAR  ORTA OKULU STEPNE OKUL MU?

ÜÇ OKUL AYNI ANDA EĞİTİM GÖRDÜ

Öğrenci velileri adına yapılan konuşmada; “ Atike Hanım lisesi yarım dönem GaffarOkkan’da eğitim gördü. Yenimahalle ilk öğretim okulu yıkıldı üç buçuk yıl burada eğitim gördü. İmam Hatip Orta Okulu olarak da burada eğitim yapıldı. Üç okul aynı anda burada eğitim yapıldı. “

GAFFAR OKKAN OKULU APART OKUL DEĞİL KARAR GÖZDEN GEÇİRİLSİN

“Şimdi de Hendek lisesi yıkım kararı sonrası burada öğretim görecek deniyor. Bizim çocuklarımız öğleden sonra okula gideceksin ve gece karanlığında okulda çıkacaklar. Hafta içi okul sonrası çocukların tamamlayıcı kursu oluyor.Spora gidenler var.Karate ,güreş, cimnastik,futbol ve.bu durumda yine Bizim çocuklarımıza mağdur edilecektir. Hendekte aynı ölçekte bir çok okul var ve bu okullar degerlendirilsin.Sehit Ali Gaffar Okkan Orta okulu apart okul yada kiralık okul değil. Bu duruma razı değiliz ve yetkililerin bu kararı gözden geçirmelerini istiyoruz .”

VELİLERİN SESİNE KULAK VERİLSİN

“Hendekte yeni bir modern okulun yapılması bizi mutlu eder.Ancak her yıkılan okulun yükü her defasında sadece Şehit Ali Gaffar Okan orta okuluna yüklenemez. Okulun giriş çıkış saatlerinde servis araçları ve velilerin araçları trafik tamamen karmaşaya dönerken birde lisenin gelmesi çıkılmaz hal alır.”

OKULUN FİZİKİ ŞARTLARI YETERSİZ

“Okulun fiziki şartları kendi öğrencisine yetersiz gelirken birde üzerine Anadolu Lisesinin gelmesi ve orta okul öğrencileri ile liseli öğrencilerin birlikte okumaları sorunlar yaratacaktır. Çocuklarımızın geleceğini etkileyecek bu duruma yetkililerin kayıtsız kalmamasını istiyoruz.”

NOT: Velilerin protestosunu gösteren video görüntülerini Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.