Asayiş
Giriş Tarihi : 02-06-2022 08:35   Güncelleme : 02-06-2022 09:25

TAŞI SIKSALAR SUYUNU ÇIKARTIRLAR AMA HIRSIZLIK KOLAY MESLEK! ZAHMETİ AZ KAZANCI ÇOK!!!

JANDARMANIN BAŞI TEL HIRSIZLARIYLA DERTTE

TAŞI SIKSALAR SUYUNU ÇIKARTIRLAR AMA HIRSIZLIK KOLAY MESLEK! ZAHMETİ AZ KAZANCI ÇOK!!!

Gün geçmiyor ki tel hırsızlığı ihbarı yapılmasın…31.05.2022 Salı günü Saat 19.00’da alınan ihbarla harekete geçen Hendek Jandarma asayiş ve Jasat ekipleri, yaptıkları araştırma ve inceleme neticesinde enerji ve haberleşme kablosu hırsızları ile ilgili önemli ipuçlarına ulaştı.

MOBESA KAMERALARI BÜYÜK ETKEN

Jandarma hırsızlık olayına  yoğunlaştı ve onlarca mobesa kameralarını saatlerce incelediler ve 54 DH 5--- plaka sayılı aracın karıştığını tespit etmesinin ardından arkası çorap söküğü gibi geldi. Jandarma, hırsızlık olayına karıştığını belirlediği aracı  ve araç sahibi M.B. adlı kişiyi ilçemiz Puna ortaköy mahallesinde yakalayarak gözaltına aldı. M.B. hırsızlık anında yanında N.A. adlı kişininde bulunduğunu söylemesi ile aynı mahallede ikamet ettiği tespit edilen N.A. adlı kişinin ikametgahında Hendek Cumhuriyet Savcılığının bilgisi dahilinde arama yaptı. Yapılan aramada tel kesmeye yarayan 2 adet tel kesme makası bulundu. Diğer şüpheli M.B:nin ikamtgah aramasında suç unsuruna rastlanmadı.

İKİ ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Her iki şüpheli de çıkarıldıkları Hendek  Adli Makamlarınca tutuklanarak cezaevine konuldular.

 

 

JASAT TA FOTOKAPANDA AFFETMİYOR

ÖNCE ORMANLIK ALANA SAKLADI SONRA ALMAYA GELDİ

Geçen hafta içerisinde ilçemiz Süleymaniye mahallesinde meydana gelen enerji ve haberleşme  nakil kablosu hırsızlığını genişleterek araştıran janndarma timleri şüpheli şahısların benzer hırsızlığı tekrar edebileceklerinden varsayımla  bölgeye yerleştirdiği fotokapan görüntülerini izleyen Jasat ekibi şüpheli bir şahsın üç tekerlekli motorbisiklet ile  olay yerine geldiği, direklerde asılı olan kabloları kestiği ve ormanlık alana götürerek sakladığını tespit ettiler.

SUÇ UNSURU MAKAS VAR, KABLO VAR  AMA TUTUKSUZ YARGILANACAK

İvedilikle olay mahalline intikal eden güvenlik güçleri şüpheli S.Ç: adlı kişiyi  ve plakasız üç tekerlekli motorbisikleti ve bisiklet sepetinin içinde tel kesme makasını  ele geçirdiler. Motorbisiklet yeddi emine çekilirken, yaklaşık 200 metre kablo Türk Telekom yetkililerine teslim edildi.  Şüpheli S.Ç. adlı kişi ifadesinin ardından Hendek Adli makamlarına teslim edildi. Mahkeme tarafından şüpheli, S. Ç. Adlı kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

.