Güncel
Giriş Tarihi : 01-06-2022 18:07   Güncelleme : 03-06-2022 17:35

BELEDİYE: MAHKEME KARARIDIR YAPACAK BİR ŞEY YOK! VATANDAŞ: BEN BELEDİYEDEN ZENGİN DEĞİLİM Kİ NEDEN İSTİMLAK PARASI ÖDEYEYİM?

MAHKEME KARARI MI? VATANDAŞIN MAĞDURİYETİ Mİ? Çalışmadan dolayı mağduriyet yaşayacağını iddia eden mahalle sakini Mustafa Güner, İlçemiz Bayraktepe mahallesi 7058 sokakta yolu iş makinesi ile daraltan belediye personeline engel olduğu iddiasıyla olaya emniyet güçleri müdahil oldu.

BELEDİYE: MAHKEME KARARIDIR YAPACAK BİR ŞEY YOK! VATANDAŞ: BEN BELEDİYEDEN ZENGİN DEĞİLİM Kİ NEDEN İSTİMLAK PARASI ÖDEYEYİM?

YER SAHİPLERİNDEN  2011 YILINDA MUVAFFAKAT ALINARAK ALT YAPI VE YOL GENİŞLEMESİ YAPILMIŞTI

Mahalle sakini Güner, olay mahallinde yaptığı açıklamasında;  Bayraktepe mahallesi 14 ada 165 parselde ikamet ettiğini belirterek; 2011 yılında yolun her iki tarafında bulunan arazi sahiplerinden muvaffakat ( imza) aldığını, bu muvaffakat karşılığında yolun genişletildiğini, kanalizasyon, enerji ve doğalgaz hattının döşendiğini, ancak imza veren bir hak sahibinin imza vermesine rağmen hukuk mücadelesi başlattığını ve mahkemeyi kazandığı belediye yetkililerince kendisine ifade edildiğini, bugün yapılan çalışmanın mahkeme kararının uygulanması olduğunun söylendiğini ifade etti.

Yaşanılan bu durumun kabul edilemez olduğunu ileri süren mahalle sakini vatandaş; “ yahu arkadaş, mademki arsa sahibi  mahkeme yolunu tutmuş, belediyede arsa sahibinin yerini istimlak ederek arsa sahibini mağdur etmeksizin işi çözümleyebilirdi. Bunu yapmadı.” Dedi.

BEN BELEDİYEDEN ZENGİN DEĞİLİMKİ İSTİMLAK PARASINI BEN ÖDEYEYİM

Belediye  avukatı Gökhan Bilgi’nin kendisine; “ adam mahkemeyi kazanmış, ya adamın yerinin parasını sen ödersin o da davasından feragat eder ya da mahkeme kararı uygulanır, nitekim orada yapılan çalışma, mahkeme kararının uygulanmasıdır” dediğine vurgu yapan mahalle sakini Mustafa  Güner; “ benim tarla sahibi ile bir meselem yok, işi çözmesi gereken belediye, ben belediyeden zengin değilim ki  yer sahibi komşumun istimlak bedelini ben ödeyeyim? Bana  bu yolun imarda olmadığını söyleyenler imar haritasını açsın baksınlar bu yol imarda 10 metre görüldüğü halde hali hazırda  5 metrelik bir yol.  Yol 1,5 metre daralıyor kalan yer 3 metre. Vatandaşa bu eziyet neden? Yolun daralmasından dolayı yarın bu sokağa ne çöp kamyonu ne de Allah göstermesin bir yangın olmuş olsa itfaiye aracı giremeyecek, peki bu durumda benim mağduriyetimi kim giderecek? Oluşabilecek maddi ve manevi zararın altından yarın belediye kalkamaz. “ diyerek sıkıntısını dile getirdi.  Belediye iş makinasının çalışmasını engellediği iddiası ile olay mahalline polis ekipleri gelerek öfkeli vatandaşla konuşarak ikna yolunu seçtiler.  Biz haberci olarak Haziran ayı olağan meclis toplantısını izlemek için olay mahallinden ayrıldığımızda  polis olay mahallindeydi.