Güncel
Giriş Tarihi : 31-05-2022 10:15   Güncelleme : 31-05-2022 10:23

ÇOCUK PARKI MI HAYVAN BARINAĞI MI?

MAHALLELİ TEDİRGİN! İlçemiz Köprübaşı mahallesinde inşa edilen 112 acil istasyonu, mahalle sportif alanı ve çocuk parkından faydalanan mahalle sakinleri sağlık istasyonunda bir dişi köpek sahiplenilmiş, kızana gelen erkek köpeklerin istilasına uğrayan çocuk parkı adeta bir dinlenme, eğlenme alanından çok sokak hayvanlarının barınağı haline gelmiş. Belediye de yetkililerde yaşananlara kulak tıkıyorlar.

ÇOCUK PARKI MI HAYVAN BARINAĞI MI?

MAHALLE SAKİNLERİ, 112 ÇALIŞANLARIYLA HER AKŞAM TARTIŞMA YAŞIYORLAR

Gün geçmiyor ki 112 sağlık çalışanları ile mahalle sakinleri söz düellosuna girişmesin, tartışma yaşanmasın. Ebeveynler , babalar, aile büyükleri yaşanan bu durumdan oldukça rahatsızlar.

ÇOCUK PARKI MI SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI MI?

Yazın bu sıcak günlerinde evlerde oturulmuyor aşırı sıcaklar bunaltıyor. Çocuklarımızda aynı sıkıntıyı yaşıyorlar. Evimizin bitişiğinde bulunan çocuk parkı, spor alanı ve 112 acil istasyon hizmetleri verilen alanda çocuklarımız spor yapıyor eğleniyorlar ancak istasyon görevlilerinin sahiplendikleri bir dişi köpek yüzünden huzurumuz kalmadı , mahalle köpek istilasına uğruyor, endişeliyiz” diyerek  yaşadıkları sıkıntıyı ifade ediyorlar.

CİMER’E ŞİKAYET ETTİLER, CEVAP BEKLİYORLAR

Yaşananları yetkililere defaatle birdirmelerine rağmen bir ilerleme kaydedilmediğini ifade eden mahalle sakinleri durumu CİMER’e rapor edeceklerini ve sorunun çözülmesini isteyeceklerini söylediler.

NOT: Bu durumdan  Hendek Devlet Hastanesinin başhekimininde haberdar olduğu mahalle sakinlerince iddia edildi. Mahalle sakinlerinin yaşadıklarını iddia ettikleri bunlar. 112 İstasyonunda kamera mevcut yetkililer açsın baksınlar mahalleli haksız mı?