Güncel
Giriş Tarihi : 28-05-2022 17:27   Güncelleme : 30-05-2022 09:15

İŞTE İTTİFAK ÜYESİNİN SAMİMİYET TESTİ, GÜNDEME BİLE KOYMADILAR!

Hendek Belediyesi olağan meclis toplantıları alınan karar doğrultusunda her ayın ilk Çarşamba günü saat 15.00’te toplanmakta. Bir meclis toplantısında meclis başkanı Babaoğlu aynen: “ meclis gündemine sadık kalacağız, gündeme ilave yapılmayacak” demesine rağmen kendi koyduğu kuralı kendisi çiğnemekte bir beis görmemiş ve defaatle meclis günü, gündeme ilaveler yapılmıştı.

İŞTE İTTİFAK ÜYESİNİN SAMİMİYET TESTİ, GÜNDEME BİLE KOYMADILAR!

ATATÜRK PARKINA UMUMİ WC YAPILACAK MI  YAPILMAYACAK MI?

Şimdi gelelim yaklaşık 27 gün önce  belediye başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır başkanlığında toplanan mecliste , AK Parti meclis üyesi ve grup sözcüsü Hamit Canlı, gündem öncesi söz almış ve meclis başkanı Bahadır’a; “ Hendek Atatürk parkında umumi tuvalet yok. Söz verilmesine rağmen aradan geçen 2,5 yıldan bu güne hala bir icraat yok. Neden yapılmıyor? Sıkıntı nedir? Bizler vatandaştan gelen  WC sorularına tatmin edici bir cevap veremiyoruz lütfen bu konuda meclisi aydınlatır mısınız?” sorusunu yöneltip  meclisin bilgilendirilmesini istemişti.

“SORUNUN CEVABI HAZİRAN AYI MECLİSİNDE VERİLECEKTİR” DENİLMİŞTİ

Bu soru üzerine meclisi yöneten meclis başkanı  belediye yerel yönetim kadrosunda bulunuyor olması ve her konuya vakıf olmasına rağmen bu soruya cevap vermeyip; “ konuyla ilgili cevap önümüzdeki Haziran ayı olağan meclis toplantısında başkanımız tarafından meclise ve kamuoyuna bilgi verilecektir” cevabını vermek sureti ile adeta kıvrak karadenizli zekasıyla  topu taç’a atarak işin içinden sıyrılmayı bilmişti.

SORU MADDESİ GÜNDEME NEDEN KONULMADI?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi,  yerel yönetimin tek söz sahibi başkan Babaoğlu tarafından kamuoyuna açıklandığı gibi  gündeme ilave madde edilmeyecek ise  AK Parti meclis grup sözcüsü tarafından dile getirilen ve cevabı aranan  HENDEK ATATÜRK PARKINDA UMUMİ WC NEDEN YAPILMIYOR,SORUN NEDİR?”  sorusu Haziran ayı meclis gündemine getirilmediğine göre bu soru Haziran meclisinde de cevaplandırılmayacak.

İŞİNE GELİNCE CUMHUR İTTİFAKI İŞİNE GELMEYİNCE SAFA YATMAK!

Eeee adama sormazlar mı, işine geldiğinde  CUMHUR İTTİFAKI işine gelmediğinde  ortağı bulunduğun ittifak üyesi meclis üyesinin toplumu yakından ilgilendiren sorusunu kaale almamak nasıl bir samimiyet?