Güncel
Giriş Tarihi : 27-05-2022 11:51   Güncelleme : 27-05-2022 19:41

HENDEK, HİZMET VE PROJE ZENGİNİ BİR BELEDİYE…

BİZ, HIZINA YETİŞMEKTE ZORLANIYORUZ!!! Eylül 2021 yılı meclis toplantısında; o tarihten bu güne neredeyse 8 ay geçti. Meclis başkanı Babaoğlu; “Toplu konut ilk etabı, Fen Lisesi, Süleyman Seba ve Nitelikli İstihdam Merkezi projesini dönem sonuna bitireceğiz”diye konuşmuş, umut vadetmişti. Verilen sözlerin üzerinden yaklaşık 8 ay geçmesine rağmen projelerde ilerleme kaydedilmemesini görmek Hendek ilçemizin geldiği noktayı gösteriyor. Umut fakirin ekmeğidir derler. Daha önümüzde bir hayli zaman var, yinede büyük lokma yiyelim büyük konuşmayalım…

HENDEK, HİZMET VE PROJE ZENGİNİ BİR BELEDİYE…

MODERN BELEDİYECİLİK!

Babaoğlu; “ Modern şehircilik anlayışı ile sorunlara kalıcı çözümle  yaptıklarımızla Hendek geleceğin en gözde, en marka şehirlerinden biri olacak. Üretken belediyecilik anlayışıyla heyecanımız hiç bitmeyecek, yeni umutlarla yeni hedeflerle, sürekli çalışan ve üreten olacağız.”

SÖZ VERDİK YAPIYORUZ: 25 PROJE VAADİ

Başkan Babaoğlu, “Seçim öncesi söz verdiğimiz 25 projeden 11’ini uygulamaya aldık. 14’ü ile ilgili çalışmalar hızla devam ediyor. Süleyman Seba adını verdiğimiz Spor ve Yaşam Merkezi sözümüzü yerine getirirken, atış poligonu ve futbol akademileri bu tesis içinde yer alacak. Bilimsel Araştırma Merkezimiz Nitelikli İstihdam Merkezi içinde hizmet verecek. Toplu konut, kentsel dönüşüm, hasta misafirhanesi, macera park, meydan tasarım, kültür sanat merkezi, ulusal eğitim kampüsü ve alt geçit projelerimizin hazırlıkları sürüyor” dedi.

KENDİNE YETİŞEMİYOR AMMA MAŞALLAH İZMİR’DEN İDLİB’E YETİŞİYOR!

Babaoğlu; ” Çevremizde yaşanan olaylara da duyarsız kalmadık. Düzce’de sel, İzmir’de deprem felaketinde afetzedelerin yardımlarla yanında olurken, İHH ile birlikte İdlib’e yardım desteğinde bulunduk. Hendek bu konularda çok duyarlı ve hayırseverdir.” Diye konuşan belediye başkanına sormadan edemiyoruz.

PARKA BİR WC YAPAMAZKEN

-Atatürk parkına defaatle yapacağınız yönünde zaman belirterek söz vermenize rağmen bir WC yapamazken Hendek’in dışına nasıl yetişiyorsunuz? Doğrusunu söylemek gerekirse Babaoğlu’nun hızına biz yetişemiyoruz.

15 TON KADAR PATATES DAĞITILDI GERİSİ YOK, PANDEMİ SÜRECİNDE KURUMUN KİRAYA VERDİĞİ İŞYERLERİNİN KİRALARI ERTELENDİ

Kargalı Yeniköy’de ihtiyaç sahipleri için patates ekilirken, belediyeye ait iş yerlerinde kiralar ertelendi.

HENDEK BELEDİYESİ SOSYAL ETKİNLİKLERDE BİR NUMARA!

Babaoğlu; “ Kısa sürede büyük etkinlik ve programlara imza attık. Eğitim, seminer, anma, şenlik ve birçok etkinliklerde yüzbinler Hendek’te bir araya geldi. Hendek bu alanda Sakarya’da öncü konuma gelirken, sosyal ve kültürel etkinliklerle yüzbinlerce kişiye hitap ettik. Pandemi bittiğinde fark yaratan, her kesime hitap eden güzel ve farklı etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz”

2022 SELMAN DEDE YAĞLI GÜREŞLERİ YAPILACAK MI YAPILMAYACAK MI?

Defaatle gündeme getirmemize, sormamıza rağmen çıkıp bir yetkilinin kamuoyunu bilgilendirmesi yönünde bir açıklamada bulunmaması, söylemlerin sadece algıdan ibaret olduğunun en güzel kanıtı… Çokmu zor bu konuda bir açıklama yapmak? Toplumu bilgilendirmek?

AVRUPANIN EN MODERN HAYVAN BARINAĞI HENDEK’TE İNŞA EDİLECEKMİŞ!

Babaoğlu; “ Yeni bir hayvan barınağı inşa edeceğiz. Bu konuda çok iddialıyız. Avrupa’nın en iyisi olacak.”

BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜZELMİŞ!

Babaoğlu; “ Durmadan, yorulmadan Hendek’e hizmete devam edeceğiz. Birileri için değil, Hendek için çalışacağız. Fitneyle yatıp kalkanlara eserlerimizle en güzel cevabı vereceğiz. Menfaatleri için Hendek’e düşmanlık eden sistemli algı çetelerine dün olduğu gibi bugünde prim vermeyeceğiz. Onların derdi bizi boş işlerle meşgul etmek. Bizim boş işlere ayıracak vaktimiz yok.

KİM BU FİTNECİLER, ALGI ÇETELERİ?

“O yüzden fitneciler, algı çeteleri bizim için yok hükmündedir. Hemşehrilerimizin her görüşünü 2 yıldır olduğu gibi ciddiyetle gündeme almayı sürdüreceğiz. Çünkü Bugün dünden daha güzel. Güçlü yarınlar güçlü hizmetlerle taçlanacak, artan hizmetler Hendek'in değerini üst seviyelere taşıyacak.”

2021 EYLÜL’ÜNDEN 2022 HAZİRAN’INA  İCRAAT HAK GETİRE

Eylül 2021 yılı meclis toplantısında Babaoğlu;  “Toplu konut ilk etabı, Fen Lisesi, Süleyman Seba ve Nitelikli İstihdam Merkezi projesini dönem sonuna bitireceğiz” demişti.

-Oysa Toplu Konutta geri adım atıldı, proje buzdolabına kaldırıldı.

- Dönem sonuna bitireceğiz dedikleri Fen Lisesinin temel kazısı yapıldı  o kadar…

-Süleyman seba Spor Merkezi projesinde hiçbir hareket yok, mevcut spor salonu yıkılmakla kaldı.

-Nitelikli İstihdam Merkezi  inşaatı yarım kaldı, yaklaşık 1 yıl geçmesine rağmen hiçbir ilerleme yok…

HAYAL KIRIKLIĞININ ADI PROJE OLDU!

Sormazlar mı? Hiçbir hazırlık yapılmadan kamuoyunu beklenti içerisine sokmak da neyin nesi? Resmi kurum olarak ortada fol yok yumurta yokken halka umut dağıtmak, halkı beklentiler içerisine sokmak ve geldiğimiz bu noktada da vatandaşlara HAYAL KIRIKLIĞI yaşatmaya ne hakkınız var?

BABAOĞLU, YENİ MAHALLE SEMT PAZARINDA PATLADIKLARINI İKRAR ETTİ

Babaoğlu; “Haftada en az 3 gün, farklı mahallelerde kurmayı planladığımız pazarlarımızda daha düzenli denetlenen, vatandaşın ve esnafın mağdur olmadığı, şeffaf bir pazarcılık anlayışı ile hizmet verilecek sağlıklı ve kaliteli pazar yerleri oluşturacağız. İlki Yenimahalle'de yapıldı.”  Denmesine rağmen Ne yazık ki hizmete sokulamayan bir proje olarak hafızalara kazındı.