Asayiş
Giriş Tarihi : 23-05-2022 08:56   Güncelleme : 24-05-2022 09:09

3 TEL HIRSIZI TUTUKLANDI

JANDARMA HIRSIZLIK FAİLLERİNİ YAKALAYARAK 6 FAİLİ MEÇHUL OLAYI AYDINLATTI Haberleşme ve Enerji Nakil kablosu hırsızlığına ait 6 olay Hendek Jandarmanın başarılı çalışmaları doğrultusunda aydınlığa kavuştu. Vatandaşların haberleşme hakkını gasp ederek manevi mağduriyet, devlete de büyük çapta maddi zarar veren hırsızlık çetesi kıskıvrak yakalanarak adalete teslim edildiler.

3 TEL HIRSIZI TUTUKLANDI

AMANSIZ TAKİP BAŞARI GETİRDİ

Yakın zaman önce ilçemize  enerji taşıyan Kalayık / Kırktepe /Dikmen/ Sümbüllü / Karatoprak enerji  ve haberleşme hatlarına dadanan hırsızlar jandarmanın amansız takibi sonucu yakayı ele verdiler. Çalınan mallar ile birlikte olayın failleri E.B.-B.S.-C.Ç.-ve H.K. adlı kişilerden H.K. adlı kişi aranırken diğer 3 kişi jandarma tarafından gözaltına alındılar.

HIRSIZLARDAN HIZLI DÜŞÜNDÜLER!

Edinilen bilgilere göre 20 Mayıs günü bahse konu olan mahalleler arasındaki enerji ve haerleşme hatlarında hırsızlık olayı sonrasında kesintiler yaşanmıştı. Olayın failleri tespit edilemediğinden yakalanamamışlardı ancak Jandarmanın “hırsızlık tekrarlanabilir” düşüncesnden haereketle  bahse konu olan mevkiilerde  FOTO KAPANLAR yerleştirdiler.

ÇEKİRGE ZIPLAYAMADI

Nihayetinde jandarma haklı çıktı ve daha önceki hırsızlıkları gerçekleştiren kişiler benzer hırsızlığı tekrarlamak adına bölgeye geldiklerinde jandarmanın Foto Kapan tuzağına yakalanmaları ile birlikte hırsızlık olayı çorap söküğü gibi çözüldü.  İlk hırsızlık olayının gerçekleştiği 20 Mayıs Cuma gününden iki gün sonra 22 Mayıs  Pazar günü akşamı bölgede gece saat 01.30 sularında şüpheli bir aracın foto kapana takılması ile harekete geçen Jandarmanın JASAT ekibi  E.B. adlı şüpheliyi  81 GA 1… plaka sayılı araç içerisinde  3 adet kablo kesici makas ile birlikte yakalayarak gözaltına aldı.  

GERİSİ ÇORAP SÖKÜĞÜ MİSALİ

Hırsızlık şüphelisi E.B.,’yi sorguya alan ekipler şüphelinin verdiği ifade doğrultusunda  önceki tdeğişik tarih ve saatlerde bölgede  yaptıkları kablo hırsızlığında birlikte çalıştıklarını,  hırsızlığı  B.S.,-C.Ç.,- ve H.K.- ile birlikte yaptıklarını söylemesi üzerinde B.S ve C.Ç adlı şüpheliler  Gölyaka Jandarması tarafından gözaltına alındılar. Şüphelilerin ikametgahlarında yapılan aramalarda şüphelilerin çaldıkları bakır kabloları yakarak dış kabuklarını erittikleri geriye kalan bakır malzemeyi satışa hazır hale getirdikleri tespit eden jandarma olayın faillerinden H.K adlı kişiyi arama çalışmalarında devam ederken diğer şüpheliler Hendek Cumhuriyet Savcılığında mevcutlu olarak bugün hazır edildi.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI  H.K . ARANIYOR

Hendek adli makamlarınca şüphelilerden E.B. adlı kişi ,23 Mayıs Pazartesi günü Hendek adli makamlarınca , diğer şüphelilerden B.S., - ve  C.Ç., adlı kişilerde çıkarıldıkları Gölyaka adli makamlarınca tutuklanarak cezaevine konuldular.