Asayiş
Giriş Tarihi : 19-05-2022 11:58   Güncelleme : 19-05-2022 14:42

AKARYAKIT VE AKÜ HIRSIZLARI KISKIVRAK YAKALANDI

JANDARMADAN KAÇIŞ YOK Çamlıca mahallesinde meydana gelen Otodan Akaryakıt ve Akü Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jasat ekiplerince yakalanarak adalete teslim edilen F.B. ve İ.S. adlı şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

AKARYAKIT VE AKÜ HIRSIZLARI KISKIVRAK YAKALANDI

TIRIN DEPOSUNDAN  BENZİN DEĞİL  60 LT MAZOT ÇALINDI

Edinilen bilgilere göre  ilçemize bağlı Çamlıca mahallesinde ikamet eden  Tır sürücüsü H.B. 54 D 2… plaka sayılı tırından 2 adet akü ve deposundan 60 LİTRE akaryakıt ( MAZOT) çalındı. Konunun kendilerine iletilmesinin ardından harekete geçen Jandarma JASAT ekipleri onlarca kamera görüntüsünü izledi ve nihayetinde hırsızlık olayını işleyenlerin 34 VL 8… plaka sayılı araçla gelen F.B. ve İ.S. adlı kişiler olduğunu tespit ettiler.

JASAT DEVREDE

Şüphelilerin ilk vukuatının Sakarya’nın ilçesi Arifiye’de Hanlı Artvin Sanayi Sitesi olduğunu , süreç içerisinde Erenler  ilçesinde de bir araçtan akü çaldıkları, çaldıkları aküler ile birlikte Akyazı ilçesi Altındere mahallesinde bulunduklarınmı tespit eden Jasat personeli her iki şüpheliyi çaldıkları mallar ile birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

TUTUKLANDILAR

Her iki şüphelinin avukat eşliğinde ifadelerini alan Jandarma, şüphelileri Hendek Adli makamlarına teslim etti. Adli makamlarca tutuklanan iki şüpheli Ferizli cezaevine teslim edilirlerken araçta bulunan aküler müşteki H.B.ye teslim edildi.