Güncel
Giriş Tarihi : 19-05-2022 11:10   Güncelleme : 19-05-2022 16:43

BABAOĞLU RESMİ BAYRAMA KRAVATSIZ KATILARAK KİME MEYDAN OKUDU?

HENDEK GARİPLİKLER İLÇESİ Bir yanda göndere dizilen bayraklardaki yanlışlık, diğer yanda belediye başkanının kravatsız bir şekilde protokoldeki yerini alıp töreni takip etmesi…

BABAOĞLU RESMİ BAYRAMA KRAVATSIZ KATILARAK KİME MEYDAN OKUDU?

BABAOĞLU TÖRENE KRAVATSIZ KATILDI, MİLLİYETÇİ BAŞKANIN RESMİ BAYRAMA GÖSTERDİĞİ ÖNEM BU MU?

Törene ilçemiz kaymakamı  Halil İbrahim Acır ve ilçe spor müdürü Süleyman Akıcı protokol ve kıyafet kurallarına harfiyen uyarlarken Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu törene kravatsız çıkarak protokol kurallarını alt üst etti. 

BENZERİ RİZEDE YAŞANMIŞ, BELEDİYE BAŞKANI KRAVATINI TAKMAK ZORUNDA KALMIŞTI

Benzer bir olay 29 Ekim 2019 Cumhuriyet Bayramı töreninde Rize’nin Fındıklı ilçesinde yaşanmış, ilçe Belediye Başkanına  Fındıklı kaymakamı Muhammet Emre Canpolat  tarafından iki kez uyarı yapılmış ve uyarılar karşısında kravatını takmak zorunda kalan Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Cervatoğlu kravatını takarak törendeki yerini almıştı.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA , GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

 Kurtuluş mücadelemizin kıvılcımının çakıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de protokol üyeleri, siyasi parti , sivil toplum örgütü temsilcileri ve ilçe halkının tatıldığı törenle kutlandı.

KAYMAKAMLIKTAN ANITA ATATÜRK GENÇLİK VE HALK YÜRÜYÜŞÜ

Hendek Kaymakamlığı Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz caddesi üzerinde toplanan protokol,kortej ve okullar flama ve bayraklar eşliğinde Atatürk yürüyüşü düzenlediler. Yürüyüş ilçemiz Atatürk anıtı önünde sona erdi. Atatürk anıtıne ilçe Gençlik ve spor müdürlüğünce konulan çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı  eşliğinde göndere bayraklar çekilmesi ile Cumhuriyet Alanında düzenlenen bayram töreni sona erdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilçemiz yeni spor salonunda devam etti.