Güncel
Giriş Tarihi : 17-05-2022 16:27   Güncelleme : 19-05-2022 09:07

HENDEK BELEDİYESİNİN SELMAN DEDE GÜREŞLERİ KONUSUNDA SESSİZ KALMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ

YAĞLI GÜREŞ AŞIĞI CEMİL TEKİN'DEN BAŞKAN YARDIMCISI MURAT TINAZ'A ZİYARET Gazeteci ve Güreş Programcısı Cemil Tekin, Söğütlü Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tınaz'ı makamında ziyaret etti.

 HENDEK BELEDİYESİNİN SELMAN  DEDE GÜREŞLERİ KONUSUNDA SESSİZ KALMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ

Sadece Güreş isimli güreş programı yapımcısı ve sunucusu gazeteci Cemil Tekin, Söğütlü Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tınaz'ı ziyaret ederek, bu yıl yapılması planlanan Sakarya Söğütlü Tarım, Hayvancılık, Süt Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri hakkında istişarelerde bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Tınaz, aynı zamanda da eski bir pehlivan oluyor. Başkan Yardımcısı Tınaz, "Bu yıl yağlı pehlivan güreşlerimizi Allah'ın izni ile yapmayı planlıyoruz. Biliyorsunuz ki; 2 yıl Pandemiden dolayı maalesef güreşlerimizi yapamadık. Bu nedenle ilçemizde yağlı güreşlere olan bir hasretlik var. İnşallah Allah kısmet ederse bu yıl güreşlerimizi yapacağız." dedi.

Gazeteci Cemil Tekin ise, kendisinin sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu ziyareti, şu ifadelerle paylaştı.

"Bugün; Söğütlü Belediye Başkanı Sayın Koray Oktay Özten Beyefendiyi makamında ziyaret etmek istedim. Fakat Sayın Başkanın Ankara'da olması hasebiyle, Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Murat Tınaz Beyefendi ile görüştüm. Kendisiyle kahve içip, yağlı güreş üzerine hoş sohbet ettik. Bu arada Sayın Başkan Yardımcımız da eski bir pehlivanmış. Ayrıca buradan şu müjdeyi de vermiş olalım. Bu yıl Söğütlü Tarım, Hayvancılık, Süt Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri Allah'ın izniyle yapılacaktır. Sakarya'mıza ve güreş camiamıza şimdiden hayırlı olsun diyelim inşallah."