Güncel
Giriş Tarihi : 17-05-2022 14:37   Güncelleme : 17-05-2022 16:46

ZABITALAR DUBA NÖBETİ TUTACAKLARINA KAVŞAK NÖBETİ TUTSUNLAR!

TRAFİK ARAPSAÇI . KAVŞAK ÇİLESİ DEVAM EDİYOR İlçe halkının çok yakınen bildiği ve çok sayıda habere konu olan ilçemiz Başpınar mahallesinde Hendek Vergi Dairesi Müdürlüğü arkasındaki dönel kavşakta sıkışan tır saatlerce trafiği alt üst etti.

ZABITALAR DUBA NÖBETİ TUTACAKLARINA KAVŞAK NÖBETİ TUTSUNLAR!

EVET! BELEDİYE BAŞKANINI HENDEK HALKI BELİRLER… SAYILI GÜN ÇABUK GEÇER BAŞKAN…

2019 yılı yerel seçimlerine mensubu bulunduğunu iddia ettiği MHP’den dışlandığını söylem yapıp ardından “başkan adayını Ankara belirler amma belediye başkanını Hendek halkı seçer”diyerek BBP mensubu olarak yerel seçimlere katılıp bir yanda Cumhur İttifakı diğer yanda Millet İttifakına rağmen seçimi kazanan, seçim meydanlarında  "benim için parti değiştirecek diyorlar, biz görevimizin sonuna kadar durduğumuz noktadayız bunu buradan ilçe halkına duyuruyorum, lütfen KAYIT ALTINA ALINSIN" demesine rağmen  ilerleyen süreçte 7 ay sonra  bu söylemini unutarak parti değiştirmiş ilçe halkını ters köşe yapmıştı.

YA KAHVE KÖŞELERİNDE YAPILSAYDI HALİMİZ NİCE OLURDU

Trafik eylem Planı konusunda da  Turgut Babaoğlu’nun, “ biz bu planları kahve köşesinde yapmadık, trafik uzmanlarına yaptırdık” diyerek  ilçe genelinde başlattığı ve ilçe trafiğini özellikle Cumhuriyet Alanını kilitlediği, ancak aradan geçen 2 yıl süreye rağmen bitip bitmediği hala muamma olan TRAFİK EYLEM PLANI  ilçe trafiğini alt üst etmeye devam ediyor.

TRAFİK EYLEM PLANI DEĞİL SAÇ BAŞ YOLMA PLANI

Bunun bir başka örneğini de bugün adı geçen kavşakta yaşadık. Ankara plakalı bir lojistik aracı tır, ilçeye girdiğine gireceğine pişman oldu. Nasıl olmasın ki? Bilinçsiz sürücülerin trafik kanununa göre bırakın park yapmasını durmasının bile yasak olduğu dönel kavşak içersine parkeden araçlar, buna mukabil yetkililerin övgüyle!!! Söz ettikleri Trafik Eylem Planı alanında Salı pazarı nedeniyle özellikle trafiğin yoğun olduğu bu gün ortalıkta İlçe Belediyesi Zabıta memurlarının ve zabıta trafik gezici aracının görünmemesi sürücülere saç baş yoldurttu.

Denilebilir ki uzun araçların ilçe merkezine  bu saatlerde girmeleri yasak… Tır aracının geldiği güzergah üzerindeki yolda nerede, hangi cadde ve sokakta uyarı tabelası var?

DUBA NÖBETİ TUTACAKLARINA KAVŞAK NÖBETİ TUTSUNLAR

Karayolunun bu bölümünde adeta slalom yapan sürücüler tepkilerini ve trafik eylem planını kornalarıyla protesto ettiler. Hatta bazı sürücüler camlarını açıp, kendilerinin görüntülenmesini istemeyip; “ Hendek Belediye yetkilileri trafiğe kapalı olan Muammer Sencer caddesine araç girişini engellemek adına dubalar önünde nöbet tutturacaklarına gelsinler burada tutsunlarda bu rezalet yaşanmasın” diyerek görüş belirttiler.

YA YANGIN YA DA YARALAMALI TRAFİK KAZASI OLSAYDI NE OLACAKTI?

Bahse konu olan kavşak güzergahında ya bir yangın olsaydı itfaiye aracı gelmek zorunda kalsaydı? Ya da yaralamalı trafik kazası olsaydı da ambulans girmek zorunda kalsaydı?  Beyler bu çarpıklığa bu vurdumduymazlığa, bu ben yaptım oldu anlayışına ivedilikle son vermelisiniz. Allah korusun böylesi bir şey yaşanacak olursa bu vebalin altından kalkamazsınız…

NOT: Bizde her şey belgeli…Yaşananların video  görüntüsünü  Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresi üzerinden izleyebilirsiniz.