Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2022 19:35   Güncelleme : 15-05-2022 17:00

ESKİ BAKAN TARANOĞLU’NDAN MERHUM ARKADAŞINA VEFA

TARANOĞLU HENDEK’DE Sakarya eski milletvekili ve eski Devlet-Orman bakanı Ersin Taranoğlu, 80-90 ‘lı yıllarda birlikte kader arkadaşlığı yaptığı ve ülkücü camianın yakından tanıdığı merhum İsmail Çakmak’ın kızının ilçemiz Uludere mevkkindeki Hendek Belediyesi Sosyal Tesislerinde ifa edilen nişan törenina katılmak üzere ilçemize geldi.

ESKİ BAKAN TARANOĞLU’NDAN MERHUM ARKADAŞINA VEFA

FARUK METE’NİN MİSAFİRİ OLDULAR

Eski siyasetçi ve ANAP’ın kurucularından   Hilmi Mete’nin oğlu ilçemiz esnaflarından Faruk Mete tarafından işyerinde misafir edildi. Bir süre ülke siyaseti ile gündemi yorumlayan Taranoğlu ve beraberindeki yol arkadaşı Ali Özkan eski günleri yad ettiler. Muhabbete eski Sakarya TEK emekli müdürü Süleyman Tarım’da eşlik etti.  

BÜYÜK ANADOLU CUMHURİYETİ!

Geleceğe ait görüşlerde bulunan Taranoğlu, yaklaşık 20 yıl içerisinde dünya düzeninin sosyal,, kültürel, askeri , ekomomik olarak büyük değişim yaşayacağını vurgulayarak;  “yakın gelecekte Türkiye Cumhuriyeti yerini Büyük Anadolu Cumhuriyeti olarak yeni formata girecek. Türkiye’ye Suriye ve Irak’ın da katılması kuvvetle muhtemel” diyerek  farklı bir bakış açısı ile öngörüde bulundu.

İşyeri sahibi Faruk Mete tarafından ikram edilen kahvelerini içet heyet daha sonra  nişan cemiyetinin olacağı Uludere Sosyal Tesislerine hareket ettiler. Nişan fotoğraflarını tören sonrası yayınlayacağız.

ERSİN TARANOĞLU KİMDİR?

Ersin Taranoğlu, Sakarya Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi İnşaat Mühendisliğinden mezun.  29.11.1987, 20.10.1991, 24.12.1995 ve 18.04.1999 genel seçimlerinde ANAP’tan XVIII., XIX., XX. ve XXI. Dönem Sakarya Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. Devlet Bakanlığı, Orman Bakanlığı görevlerinde bulundu. Evli, 2 çocuk babasıdır.