Asayiş
Giriş Tarihi : 14-05-2022 08:43   Güncelleme : 14-05-2022 12:02

D-100 KARAYOLU OKKAN KAVŞAĞINDA TRAFİK KAZASI 2 SÜRÜCÜ YARALI

D-100 karayolu üzerinde bu sabah saatlerinde ilçemizin giriş kapısı olan Şehit Ali Gaffar Okkan kavşağında meydana gelen trafik kazasında iki araç pert olurken yaralanan her iki araç sürücüsü Hendek Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

D-100 KARAYOLU OKKAN KAVŞAĞINDA TRAFİK KAZASI 2 SÜRÜCÜ YARALI

SEBEP,SÜRAT Mİ IŞIK İHLALİ Mİ?

Edinilen bilgilere göre Hendek ilçesinden Yeşiller mahallesine seyir halinde olan Hikmet Güllü idaresindeki   54 aey 3—plaka sayılı doblo türü araç ışıklı kavşaktan geçerken sürücüsü belirlenemeyen, Düzce istikametinden Sakarya istikametine seyir halinde olan  (S 998 VE) Alman plakalı  özel oto ile çarpıştı. Çarpışmanın şiddeti ile yaklaşık 1 ton ağırlığındaki araç banket üzerine sürüklendi. Vatandaşların ihbarı ile kaza mahalline intikal eden Hendek 112 acil ambulans ile her iki araç sürücüsü Hendek Devlet Hastanesine kaldırıldı.

TRAFİK KISA SÜRELİ TEK ŞERİTTEN VERİLDİ

Kaza nedeni ile D-100 karayolu İstanbul yönünde trafik akışı trafik polislerinin kontrolünde bir süre tek şeritten kontrollü olarak verildi. Yaralılarınve kaza yapan araçların yoldan çekiciler tarafından kaldırılmasının ardından trafik normale döndü.

KARARI KAMERALAR VERECEK

Kazaya sebebiyet verdiği ileri sürülen Alman plakalı özel oto sürücüsü  yolda trafik kurallarına göre seyir halinde olduğunu, kazanın kazaya karışan diğer aracın ışık ihlali yapmasından kaynaklandığını iddia etti.  Görgü şahidi bulunmayan kazanın oluş şeklinin belirlenmesi için polis, mobesa kamerlarını tarıyor. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.