Güncel
Giriş Tarihi : 13-05-2022 06:53   Güncelleme : 13-05-2022 08:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil barınaklardır”

BELEDİYE BAŞKANLARININ SAMİMİYET TESTİ! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da "Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu. Sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu belirterek belediye başkanlarına çağrı yapan Erdoğan, ''Sahipsiz hayvanlar için ön alın, sıcak, güvenli barınaklar kurun" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Sahipsiz hayvanların yeri sokaklar değil barınaklardır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada AK Parti'nin belediyelerdeki başarısıyla milletin gönlüne girdiğini, 81 vilayetinin tamamındaki belediyeleri, özellikle de kendi belediyelerini yakından takip ettiklerini belirtti.

BELEDİYE BAŞKANLARINA SESLENDİ: SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN ÖN ALIN, GÜVENLİ BARINAKLAR KURUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı meselelerle ve çok küçük dokunuşlarla gönül kazanmanın mümkün olduğunu söyleyerek, "Evet buraya hassasiyetle dikkatinizi çekmek istiyorum. Sokak hayvanları meselesidir. Maalesef medyada sık sık çocuklara saldıran başıboş köpeklerin yol açtığı facialarla ilgili üzüntü verici haberlere rastlıyoruz. Öncelikle sahipsiz hayvanların yerinin, sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız. Şimdi ben buradan birinci derecede büyükşehirlerimiz olmak üzere tüm belediye başkanlarına sesleniyorum. Sahipsiz hayvanlar için lütfen ön alın, sıcak ve güvenli barınaklar kurarak gıda artıklarından hayvan maması üretimini teşvik ederek pek çok gönül kazanabilirsiniz, gönül kazanabiliriz. Böylece hem vatandaşlarımızın sahipsiz hayvanların yol açacağı tehditlerden kurtulmasını sağlamış, hem de kendisi de bir can olan hayvanlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz" dedi.

BELEDİYE BAŞKANLARINA TALİMAT:  "ŞAİBEDEN UZAK DURUN!”

Belediye başkanlarına her türlü şaibeden uzak durmaları uyarısında bulunan Erdoğan, "Hiçbir AK Parti belediyesi için Allah göstermesin şaibe konuşulamaz. İmar planlarından bindiğiniz araca kadar, ihalelerden özel hayatınıza kadar her konuda kendinize ve bize söz getirecek en küçük bir şüpheye, en küçük bir lüks, şatafat, israf, kibir görüntüsüne meydan vermemelisiniz. “