Güncel
Giriş Tarihi : 11-05-2022 16:34   Güncelleme : 13-05-2022 08:03

HOCALARIN HOCASI PROF.DR. İHSAN SÜREYYA SIRMA ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Yazdığı eserler başucu kitapları olan Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma hoca ilçemizdeydi. Kendisi öğrencileriyle ve sevenleriyle buluştu.

HOCALARIN HOCASI PROF.DR. İHSAN SÜREYYA SIRMA ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Prof Dr İsmail Cerrahoğlu nu ziyaret etti.

Buluşma, HGM’de  has odada sohbet olarak gerçekleşti. Sohbete katılanlar arasında  İlçe Müftümüz Murteza GÜR, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof Dr Rüştü Yeşil, İHL Hocası Kadir Bilgiç, İHL müdürü İsmail Alçorba, Müd Yard Reşat Doğan, İlçe Gençlik Müdürü Süleyman Akıcı, Simder Başk Yahya Bakır Himder Başk M. İkbal Camcı, Halk Eğitim Müd Osman Yılkın, İş İnsanı Adnan Albayrak, Ak Parti Gençlik kolları başkanı Ali Torunoğlu emekli öğretmenler vardı.

YAKIN ZAMANDA KONFERANS

Ziyaretle ilgili olarak görüşlerini ifade eden iş insanı Ali Kemal Sofu, “ Dünyaca saygın ve alanında otorite sahibi hocaların hocası olan Hocamızı ilçemizde misafir ederek sevenleriyle buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Hocamızla hocaların hocası olan ilçemizin manevi şahsiyetlerinden Prof. Dr. İsmail Cerrahoğlu hocamızı ziyaret ederek duasını aldık. Sonrasında değerli Hocamızı talebeleri ve sevenleriyle buluşturarak kendileriyle hasbihal etme ve tecrübelerinden faydalanma fırsatı bulduk. Hocamızdan yakın zamanda ilçemizde geniş katılımlı bir konferans ve sohbet sözü alarak ilçemizden uğurladık.” Diye konuştu.

İMZALADIĞI KİTAPLARINI KATILIMCILARA HEDİYE ETTİ

Hocaların hocası olarak kabul edilen Prof.Dr. İhsan Süreyye Sırma  hoca sohbet sonrası katılımcılara imzalı kitaplarını hediye ederek ilçemizden ayrıldı.