Siyaset
Giriş Tarihi : 11-05-2022 14:49   Güncelleme : 11-05-2022 18:10

HENDEK GELECEK PARTİ ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU!

İş başına geldiği günlerde cılızda olsa yüklendiği görev gereği ilçenin bazı sorunlarını gündeme taşıyıp yerel yönetimi sorgulayan ancak karşı ataklara direnç gösteremeyen Hendek Gelecek Partisi ilçe başkanı Musa Akıcı, ilçe başkanlığı görevinden kendi isteği ve rızası doğrultusunda istifa etti.

HENDEK GELECEK PARTİ  ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU!

GAZETECİNİN ASLİ GÖREVİ DOĞRU BİLGİYİ TOPLUMA ULAŞTIRMAK OLMALIDIR

İstifasını Sakarya İl Başkanlığına veren akıcı’nın genel merkez tarafından istifasının kabulü an meselesi. Kaldı ki gazeteci yaptığı haberin takipçisi olmalı,  gazeteciliği algı operasyonları ve polemik konusu üzerine yükleyip kaosa yer açmak yerine belgeleriyle topluma ışık tutmak her gazetecinin asli görevi olmalıdır.

7. SIRADAN MECLİS ADAYLIĞIDA GÜME GİTTİ!

Bu durum Gelecek Partisi Hendek İlçe Teşkilatını da hareketlendirdi zira daha önce bazı haber sitelerinde ifade edildiği üzere birinci adam olmak yerine ikinci üçüncü adam olmayı kendisine şiar edinen bunun yanı sıra yine haber sitelerinde dillendirilen ve muhatabı tarafından yalanlanmayan haberler istikametinde  ilçe başkanının  Millet İttifakından ilçemizde CHP önderliğinde kendisinin 7. Sıradan Belediye Meclis üyesi olmayı hayal ediyordu. Böyle bir istifa ile bu şansta elinden kaydı gitti.

İSTİFA, HAREKET GETİRDİ

Parti binasında toplanan yönetim kurulu üyeleri bazı gerçekleri sonradan öğrendiklerini belirterek istifanın yerinde olduğu yönünde görüş belirttiler. Genel merkezin istifayı onaylamasının ardından yeni yönetim atamasının ardından kısa sürede kongreye gidilecek ve Gelecek Parti yeni ilçe başkanını seçecek.

GELECEK PARTİ  HENDEKTE BİR DEVRİM YAPAR MI?

  Bilindiği üzere tüm siyasi partiler seçimler yada kongre süreçlerinde bayanlara ayrıcalık tanıyacaklarını ifade etmelerine rağmen kontejanda bayanlara yer vermemekte adeta  yok demesinler kabilinden bir-iki bayanın adını listelere yazmaktalar. Oysa bayanın olduğu yerde letafet vardır, nezaket vardır, saygı, sevgi, hürmet vardır. Annelik duygusu vardır, anlayış vardır, empati vardır samimiyet vardır.

 Kabul edersiniz ya da etmezsiniz amma erkeğin olduğu yerde, ( ata erkil bir toplum kültürünün hakim olduğundan ötürü)  erkekl hakimiyeti vardır, kavga vardır, kargaşa vardır, bağırmak-çağırmak vardır, gürültü patırtı vardır.  Kısacası ne ararsan bulabilirsiniz. O nedenle partilerin tüzüğünde yer alan kadınlar kolu başkanı bayandan oluşuyorsa ilçe başkanlığınada bir bayanın oturması kadar doğal bir şey olamaz.  Buradan hareketle istermisiniz Hendek Gelecek Parti İlçe Başkanlığına atanacak olan bir bayan  olamaz mı? Hem böylece bayanlara bir ayrımcılığın yapıldığı ispat edilir hem de ilçede hiç gerçekleşmeyen bir işe başlangıç yapılarak başlıkta da belirttiğimiz üzere bir devrim gerçekleşebilir. Tabi buna partinin organları karar verecektir bizimkisi sadece bir uyarı…

Bekleyelim görelim. Mevlam neylerse güzel eyler…