Güncel
Giriş Tarihi : 07-05-2022 14:10   Güncelleme : 10-05-2022 08:38

SELMAN DEDE YAĞLI GÜREŞ ORGANİZASYONU BU YIL YAPILACAK MI, YAPILMAYACAK MI?

Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin son antremanı ve Kırkpınarın yolu olarak nitelendirilen ve ilçemizde yıllardır geleneksel olarak yapıla gelen Selmandede Yağlı Güreş ve Sünnet Şöleni etkinlikleri pandemi nedeni ile iki yıldır yapılamamıştı.

SELMAN DEDE YAĞLI GÜREŞ ORGANİZASYONU BU YIL YAPILACAK MI, YAPILMAYACAK MI?

HALA BİR DUYURU YOK…

Pandemi bitti, Güreş mevsimi geldi, çevre il ve ilçeler güreş organizasyonlarını şimdiden  kamuoyuna açıklarlarken Hendek Belediyesi tarafından kamuoyuna bilgilendirme yapılmaması oldukça dikkat çekici. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin katılmasından vazgeçtik, zira bildiğimiz üzere yağlı güreş yapan pehlivanlarımız açıklanan etkinliğe göre plan program doğrultusunda güreşlere katılmaktalar. Bu durumda geç açıklanacak bir duyuru ilçemizdeki yağlı güreşlerin sönük geçmesine yol açacaktır.

SÜNNETLER ÖTELENDİ

Tabi birde bu etkinliklerin sosyal yönü var. Önceki yıllarda ilçemizde maddi durumu olmayan ailelerin çocuklarının kayıtları alınır, Hendek Belediyesi öncülüğünde bu çocuklarımızın sünnet törenleri gerçekleştirilirdi. Zaten pandemi bir yandan ekonomik kriz diğer yandan ailelerin boynunu büktü, miniklerin sünneti ötelendi. Kamuoyu Sosyal Belediye’cilikten dem vuranların böylesi bir durumda harekete geçmesinin aciliyet arzettiği yönünde görüş belirtiyorlar.