Güncel
Giriş Tarihi : 07-05-2022 11:44   Güncelleme : 07-05-2022 13:59

YOLLARIN KRALI OLUNMAZ YOLLARIN KURALINA UYULUR

CUMHURİYET ALANINDA TRAFİK GÜVENLİĞİ İçişleri Bakanlığınca uygulamaya konulan Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi eylem talimatı doğrultusunda tüm yurtta olduğu gibi aynı saatte ilçemizde de ilçemiz kaymakamlığı ve emniyet müdürlüğünce bilgilendirme ve farkındalık çalışması ilçemiz Cumhuriyet alanında gerçekleştirildi.

YOLLARIN KRALI OLUNMAZ YOLLARIN KURALINA UYULUR

7-13 MAYIS TRAFİK HAFTASI

Bilindiği üzere her yıl Mayıs ayının ilk haftası Karayolu Trafik Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu nedenle İçişleri bakanlığı talimatı doğrultusunda  ( Yayalar için 5 adımda trafik güvenliği, etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacı ile ülke genelinde eşzamanlı olarak kaymakamlık ve kolluk amirlerinin katılımlarıyla  farkındalık oluşturuldu.

YOLLARIN KRALI OLUNMAZ YOLLARIN KURALINA UYULUR

Düzenlenen trafik etkinliğinde ilçemiz kaymakamı Halil İbrahim Acır, minik öğrencilere ve ilçe halkına hitaben yaptığı konuşmasında, trafik güvenliği can ve mal emniyetinin sağlanması açısından önemli bir yer tutar. Yolların  kralı olunmaz yolların kuralına uyulur. Böylelikle hem can güvenliğimiz hem de oluşan trafik kazaları nedeni ile milli servet heba olmaz” diyerek trafik kurallarına uyulmasına dikkat çekti.

ÖĞRENCİLER VE PROTOKOL ÖRNEK GEÇİŞ YAPTI

Yaya geçidi önünde bekleyen öğrenciler ve protokol üyeleri akan trafik arasında yaya geçidinden geçiş yaparak güvenli geçişin nasıl olması gerektiğini sergilemelerinin ardından trafik etkinliği sona erdi.

YAŞAM HAKKI HER ŞEYDİR

2021 yılında da trafikte emniyet kemeri kullanımının teşvikine yönelik yapılan çalışmalarda, Bi hareketine bakar hayat, - Kemerinle yol ver hayata, - Kemerim hep aklımda annem hep yanımda,- Yayalar kırmızı çizgimiz,- Trafikte her yıl daha iyiye temalı mottolar kullanılarak farkındalık eylemleri yapılmıştı.