Güncel
Giriş Tarihi : 06-05-2022 12:09   Güncelleme : 07-05-2022 09:28

BAŞKAN YARDIMCISI BAHADIR, ÇALIŞMADIĞI YERDEN GELEN SORUYU TAÇ’A ATARKEN, ÇALIŞTIĞI YERDEN GELEN SORUDA ŞAH’A KALKTI

Hendek Belediyesi 6 gündemle toplanan olağan Mayıs ayı Belediye Meclisi oturumunu Belediye Başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır yönetti.

BAŞKAN YARDIMCISI BAHADIR, ÇALIŞMADIĞI YERDEN GELEN SORUYU TAÇ’A ATARKEN, ÇALIŞTIĞI YERDEN GELEN SORUDA ŞAH’A KALKTI

BAHADIR, ÇALIŞMADIĞI YERDEN GELEN SORUYU TAÇ’A ATTI!

Mecliste yoklama yapılmasının ardından gündeme geçmeden önce gündem dışı söz alan AK Parti Belediye Meclisi grup sözcüsü  Hamit Canlı, iyi bayramlar temennisinin ardından sözü 3 yıldır ‘yapacağız’ denilmesine, sözü verilmesine  rağmen hala hizmete sokulmayan Hendek Atatürk parkındaki WC  sorununu gündeme taşıyarak, “ havalar ısınıyor, parklar şenleniyor, parka akın eden ebeveynlerin en büyük sorunu park alanında bulunmayan WC sorunu. Vatandaşlar bize sorduklarında tatmin edici cevaplar veremiyoruz, bu işin akıbeti nedir? WC’yi yapacak mısınız? Yapamıyorsanız etkenler nelerdir? Bu konuda bizleri bilgilendirmenizi istiyoruız” sorusu salonda  sessizlik oluştururken,  meclis başkanı Bahadır, başkan yardımcılığı görevinde üç yıldır oturmasına, ilçenin ve belediyenin tüm sorunlarına vakıf olmasına rağmen anlşılan o ki çalışmadığı yerden gelen bu souya “ bu sorunun cevabını önümüzdeki Haziran ayı meclis toplantısında gerekli açıklama yapılacaktır” diyerek  taç’a atması dikkat çekti.

BAHADIR, ÇALIŞTIĞI YERDEN GELEN SORUDA ŞAH’A KALKTI

Meclis gündeminin bitmesi sonrasında gazetecilerden gelen ; “Bolu’da bir yerel gazetede Hendek ilçemizle ilgili bir haber çıktı ve Hendek Belediyesi personelinin topladığı sokak hayvanlarını Mudurnu sınırına attığı  yönünde haberler çıktığını” belirterek bu konudaki görüşlerini sorması üzerine  meclis oturumunu yöneten Bahadır, sorunun muhtemelen çalıştığı yerden gelmiş olmasının avantajı ile adeta şaha kalktı ve; “ arkadaşlar biz Hendek Belediyesi olarak sokak hayvanlarını alıyor, bakıyor, sağlık problemlerini gideriyor ve sahiplendiriyoruz. Bunlar sadece bir iddia. Böylesi hayvan dostu olan bir belediyenin böyle bir yola başvurması size inandırıcı geliyor mu? Bunlar iddiadan ibaret konuyu yakından takip ediyoruz” diyerek cevaplandırdı.

ÇAMLICA’DA 2 MUHTARLIK OLACAK

Daha önce mahalle sakinlerince Çamlıca mahallesindeki mahalle muhtarlık sayısının artırılması yönünde istekte bulunulmuş ve  belediye tarafından da çalışmalara başlanmıştı.

İMAR YOLLARI AÇILMADIĞINDAN DOĞALGAZ DÖŞENEMİYOR, ÇAMLICA’DA HER HANE DOĞALGAZ ALAMAYACAK !

Çamlıca mahallesi sakinlerinden Hendek Belediye meclisi AK parti meclis üyesi Lokman İçöz’de gündem dışı aldığı sözde,  mahallemizdeki muhtarlık sayısı ve doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi edinmek istediğini belirtip; “ Çamlıca mahallemizde başlatılan Doğalgaz çalışmalarından dolayı hem Hendek hem de Büyükşehir Belediyemize mahallem halkı adına teşekkür ediyoruz ancak hala imar planlarında yol görünüp açılmayan yerler mevcut, bazı haneler doğalgaza kavuşamayacaklar mı?” sorusuna cevap aradığını ifade etti.  

Meclis başkanı bahadır, imar planlarına sadık kalınacağını belirtip imar dışı alanda kalan hanelerin doğalgaza kavuşamayacaklarını söyledi.