Güncel
Giriş Tarihi : 28-04-2022 09:42   Güncelleme : 29-04-2022 17:59

Milliyetçi camianın yakından tanıdığı Ahmet Aytemiz Hendek Şafak'ta

Emekliliğinin ardından kendisini adeta toprağa adayan Aytemiz, ülkenin ve ilçenin ekonomik, siyasal sorunlarını gündeme taşıyıp çözülmesi noktasında ışık tutacak … İlk yazısı gazeteniz Hendek Şafakta arife günü yayınlanacak, zevkle okuyacağınıza eminim.

Milliyetçi camianın yakından tanıdığı Ahmet Aytemiz Hendek Şafak'ta

HİÇ BİR İHANETİ AFFETMEYECEĞİZ

İnsanoğlu doğduğu günden itibaren  kavgasını verir,nefes alarak, meme isteyerek, üşüyerek, üzülerek vücut buna göre gelişir. Her doğana her ölene selam olsun...

   Tanıyanlar bilir, hatalarla beraber güzelliklerin, iyi insan olmanın , çalışarak kazanmanın  doğru olduğuna inanırım. Oysa çalışanın, üretenin, emek verenin itibarı olmadığını görüyoruz, bu yüzenden de ilahi dinimizin buyurduğu gibi güzellik, sevgi, güzel ahlak kaybolmuş, yerini tembelllik, atafet, avantadan geçinme hatta ihanet almış neden?

   Yaptığımız basit araştırmalarda insan modelimizin iyi yetiştirilmediği, hayatın amcının iyi kavranmadığı , düşüncenin nedeni ve niçini sorgulayamadığını görüyoruz. Bu da beraberinde ilahi ve beşeri hayatta birbirlerine biat ederek yaşamaya devam ettiriyor.

   Sistem, zaten üretmeden kolaycılığa kaçmıştır. M.Kemal Atatürk; “ çalışmayan, üretmeyen topluluklar  zelil olmaya mahkumdurlar” demiştir.

   İyi de nasıl ve hangi maliyetle üretebiliriz? Kısa zaman öncesindeki bütün girdi fiyatları kat bekat artmış durumda. Örneğin,  traktör 2,5 katına, gübre 3 katına, zirai ilaç 4 katına çıkmış, hayvancılık alanında da durum bundan farklı değil zira küçükbaş ve büyükbaş hayvan yemleride almış başını yürümüş...Bu şartlar altında gel de üret üretebilirsen...

  Fındık bölgesinin ağırlıklı olarak geçimi fındıktan. Ne yazık ki borsası Frankfurt, alıcısı İtalyan Ferroli, Amerikan Cargil...Buraya bir taşeron...Hiç mi bir şey yapılmaz. Bizi yönetenler Tarım ve Sanayi, Ticaret bakanlıkları görev ve yetkileri içerisinde bunların hepsi var.Diyoruz ki vatandaşına, milletine sahip çık.

    Sevgili çiftçi kardeşlerim, hemşehrilerim. Bundan böyle buradan uzun uzun yazacağız, dertleri,sıkıntıları ve çözüm yollarını anlatacağız. Celladımıza aşık olmayı bıraktık. Peygamberimizin ümmeti gibi haksızlığa, yanlışa baş kaldıracağız. M.Kemal Atatürk’ün nesli olarak ta bize yapılan hiç bir ihaneti affetmeyeceğiz.  Yalnız ve yalnız alın terimiz için, emeğimizin karşılığını alalım. Bunu kendimiz için yapalım. Her şeyi ilahlaştırıp ulaşılmaz yapmayalım. Bunlar kararlı insanlarla başarılır zayıflarla olmaz.

   Platon; akılca ve ruhça zayıf olanlarla tartışmayı yasaklamıştır. ( DEVLET ANA)