Güncel
Giriş Tarihi : 25-04-2022 10:12   Güncelleme : 25-04-2022 13:52

BABAOĞLU’NDAN MÜJDE!!!

BAYRAMDAN SONRA OTO PARKLAR ÜCRETLİ OLUYOR VE ŞEHİR MERKEZİNE EDS KURULUYOR

BABAOĞLU’NDAN MÜJDE!!!

SÜRÜCÜLER, trafik eylem planına paralel olarak ilçe merkezine  2021 şubat ayı meclis toplantısında  Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu tarafından kurulacağı müjdelenen cep oto parklarının ÜCRETLİ olması ve  EDS  (Elektronik Denetleme Sistemi)  sisteminin hayata geçirilmesini dört gözle,  BELEDİYE ÇALIŞANLARI da maaşlarının artırılmasını heyecanla bekliyorlar.   

CEP OTOPARKLAR ÜCRETLİ OLACAK, İLÇE MERKEZİNE EDS KURULACAK

Hendek Belediye Meclisi olağan Şubat 2021  ayı toplantısı Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu başkanlığında toplandı. 9 gündem maddesi ile toplanan mecliste tüm kararlar Cumhur İttifakı Meclis üyelerince oy birliği ile geçmişti. Meclisi müjde yağmuruna tutan Babaoğlu, yapılan cep parkların ücretli olacağını ve ilçe merkezine EDS sisteminin kurulacağını müjdelemişti.

SEÇİM MEYDANLARINDA  “BİZİM KİMSEYE İHTİYACIMIZ YOK” DİYEREK MEYDAN OKUYORDU!

Anlaşılan o ki  seçim meydanlarında; “ bizim 65 milyon bütçemiz var kimseye ihtiyacımız yok” diyerek meydan okuyan Babaoğlu, bugün geldiğimiz noktada ise her konuşmasında belediyenin gelirlerinin düştüğünden dem vurarak, “inşaatlar durdu, ruhsat kesemiyoruz”  gerekçesinin ardına sığınıyor.

PARALI OTOPARKTAN VE EDS’DEN GELECEK PARA İLE HİZMETLER YAPILACAK

Babaoğlu, halka vadettiği müjdenin bayram sonrası hayata geçirilmesi ile buradan elde edeceği gelirle Hendek’i ihya edecek!

Hatta öyle bir ihya edecek ki;

  1. Fen Lisesi binası yapılıp hizmete girecek,
  2. Süleyman Seba spor merkezi hizmete girecek,
  3. Hendek lisesi binası yıkılacak bunun yerine milli eğitime iki adet yeni okul yapılacak,
  4. Katlı yer altı otoparkı yapılacak… Eeeee bunlar içinde para lazım değil mi?

ELEŞTİRİYE HİÇ TAHAMMÜLLERİ YOK

AK Parti Meclis Grup sözcüsü Hamit Canlı, halktan gelen sitem ve şikayetleri meclis başkanı Babaoğlu’na aktararak çözüm noktasında neler yapabileceklerini sorması meclis tansiyonunu yükseltti. Eleştiriye asla tahammülü olmadığının bariz göstergesini , halka açık ve canlı yayınla  gerçekleşen  mecliste  hiç çekinmeden  adeta AK parti grup sözcüsü Hamit Canlı’yı soru sorduğuna pişman etti.

HER ŞEY DÜZGÜN MÜ İŞLİYORDU?

Babaoğlu; “Pazaryerinin  yol çalışması yapılmadan önceki halinde Salı günü gidip oraya baktınız mı? Her şey düzgün mü işliyordu? Ben her o bölgeye gittiğimde insanların birbirleri ile kavga ettiklerine şahit oldum. Biz bu çalışmalarımızla vatandaşlarımızın rahatça gidip gelebilecekleri, araçlarını bırakabilecekleri ortamları yarattık. Yayalar hiç sorunsuz bir şekilde yürüyebilecekler. “dedi.

SÜLEYMAN SEBA SPOR MERKEZİNİN  2021 YILINDA ONAYI ALINDIĞI HALDE 14 AYDIR BİR ARPA BOYU YOL ALINMADI

Meclis başkanı Babaoğlu, sözü Süleyman Seba spor merkezine getirerek; “ her türlü engellemeye rağmen Süleyman Seba spor merkezine onayımız geldi başladık. Kapalı spor salonunun arkasındaki yere 260 araçlık otopark yapacağız. Bu şehirle ilgili endişeleri olan, sabah akşam bu şehir için neler yapabiliriz diye düşünen belediye başkanı var. Buradaki otopark sıkıntısını gören birisi olarak bizim kapasitemiz var. Bunlar dokunma ile olacak şeyler değil. Acil Trafik Eylem Planımız bir bütün. Şu an yarıya geldik. Gecikmemizin nedeni buraları kendi imkanlarımızla yapmaktan kaynaklanıyor. Aslolan da bu. Biraz daha sabırlı olursak kuralları olan, düzensizlikten beslenmeyen, belli kurallar dahilinde hareket eden hem trafik, hem yaya hem de araç trafiğini birlikte oluşturmuş olacağız. “ dedi.

CEP OTOPARKLAR PARALI OLACAK, ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNE EDS KURULACAK,

ELDE EDİLECEK GELİRLE HENDEK İHYA OLACAK!

Babaoğlu, yaptıkları trafik eylem planı çerçevesinde yaptıkları cep otoparklara parkmetreler kuracağız. Hız yapılan ana caddelere EDS ((Elektronik Denetleme Sistemi) kuracağını müjdeledi. Ulaşım sisteminin kurallara uygun şekilde yürütülmesini sağlayacaklarını belirtti. “ Bu bir başlangıç şu an aşama aşama gidiyoruz” diyen meclis başkanı; “burası bittikten sonra sıra çarşı meydanına, Osman Yılmaz caddesine, Ziya Gökalp caddesine sıra gelecek. Önümüzdeki üç yıl içinde merkez mahallelerdeki kaldırım, yol gibi belediye çalışmalarına hız vereceğiz. “ dedi.