Güncel
Giriş Tarihi : 23-04-2022 10:24   Güncelleme : 25-04-2022 09:16

23 NİSAN KUTLU OLSUN ÇOCUKLAR

TBMM’nin açılışının ve Çocuklara Bayram olarak ilan edilmesinin 102. Yılı tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Protokolde ilçemiz kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı ve şehircilik mimarı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan , daire müdürleri ile birlikte siyasi parti ilçe başkanları ve ilçe başkanlığı sıfatı taşıyıp meclis üyesi olabilmek adına ana muhalefet partisi ilçe başkanına ( HENDEK YENİ HABER haber sitesinin iddiasına göre) payandalık yapan (Seçime erken başladılar, HENDEK YENİ HABER haber sitesi) kartvizit ilçe başkanı hazır bulundular.

23 NİSAN KUTLU OLSUN ÇOCUKLAR

Cumhuriyet alanındaki çelenk törenine ilçemiz ilköğretim okulllarından temsili öğrenciler ile birlikte yavrularının bayramlarına ortak olmak isteyen ebeveynler ile  İstiklal Marşının okunması ile tüm ilçe halkı ve esnaflar esas duruşa geçerek İstiklal Marşı’nın okunmasına eşlik ettiler.

KAPALI SPOR SALONUNDA DEVAM ETTİ

Tören, ilçemiz Cumhuriyet alanında bulunan Atatürk anıtına Milli Eğitim Müdürü tarafından konulan çelenk ile başladı. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayraklar çekilmesi ile Cumhuriyet alanındaki çelenk töreni son bulurken bayram etkinliği ilçemiz kapalı spor salonunda devam etti.