Güncel
Giriş Tarihi : 17-04-2022 18:01   Güncelleme : 19-04-2022 20:51

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER HENDEK KAYMAKAMLIĞININ DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

PROTOKOL,ŞEHİT AİLELERİNİN MASALARINDA İFTARINI AÇTI Hendekli Şehit Aileleri ve Gaziler, İlçemiz Kaymakamlığınca HGM’de düzenlenen İftar Sofrasında buluştu. İlçe protokolü her biri ayrı bir şehit ailesinin masasında oturarak şehit ailesi ve yakınlarının gönüllerine taht kurdular.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER  HENDEK KAYMAKAMLIĞININ DÜZENLEDİĞİ İFTAR PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

Hendek Kaymakamlığınca düzenlenen İftar Programına onlarca şehit ailesi ve yüzlerce şehit yakınları katıldı. İlçe protokolü bu yıl bir ilki gerçekleştirdiler ve her biri ayrı ayrı şehit yakınlarının masalarında oturarak oruçlarını açtılar.

İFTAR SOFRASININ MANEVİ ATMOSFERİ

Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’nın ablası Sabahat Arslan Okkan komşu şehit aileleri ile birlikte aynı iftar sofrasını paylaşırken  ilçemiz Kaymakamı Halil İbrahim Acır ilçemiz muharip Gaziler Dernek Başkanı Ferhat Albayrakoğlu ile, Başsavcı Ayhan Yenilmez, ilçemiz Jandarma komutanı Yüz. Süleyman Sercan Candan, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan her biri ayrı ayrı şehit yakınlarının masalarında oturarak şehit yakınları ile birlikte oruçlarını açarak manevi atmosferi birlikte yaşadılar.

İFTAR DUASI MÜFTÜ GÜR’DEN

İftar sonrasında Hendek Kuvvayı Milliye Derneği başkanı Muzaffer Baş ve bir gurup şehit yakını akşam namazını eda etmek adına geceden arken ayrılırlarken hatıra fotoğrafı çektirerek anı ölümsüzleştirdiler. Gecenin iftar duasını da ilçe müftüsü Murteza Gür yaptı. Duanın ardından etkinlik sona erdi.