Güncel
Giriş Tarihi : 15-04-2022 11:09   Güncelleme : 16-04-2022 11:38

RASİMPAŞA KÜLLİYESİ GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARINI AĞIRLADI

Hendek Rasimpaşa Camisi derneğince düzenlenen 2022 Ramazan ayı iftar programları dolu dolu geçiyor.

RASİMPAŞA KÜLLİYESİ GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARINI AĞIRLADI

YOĞUN KATILIM

Dün akşam Rasimpaşa Külliyesinin iftar programının konukları Sakarya merkez ve ilçelerinde bulunan Gazi ve Şehit Yakınları oldu. Beraberinde AK Parti Hendek İlçe Başkanı H.Serdar Baykal ile birlikte masaları teker teker gezen dernek başkanı ve 25. Dönem Sakarya AK Parti milletvekili Ali İnci’ye gazi ve şehit ailesi yakınlarının gösterdiği ilgi ve alaka dikkatlerden kaçmadı.

SİZLERİ BİR İFTAR PROGRAMINDA AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUM

İftar öncesi bir konuşma yapan İnci; “ gerek Hendek Belediye başkanı gerekse milletvekili olduğum dönemlerde Ali İnci olarak sizleri Bayraktepe tesislerimizde ağırlardık. Yoğun çalışma tempom nedeni ile sizlerle uzun zaman bir araya gelemedim ve sizleri ağırlama fırsatı yakalayamadım. Bugün bu Rasimpaşa Camisi dernek başkanlığını yapıyorum. Ramazan boyunca burada iftar programları düzenliyoruz. Bugüne kadar burada emniyet birimlerimize, ak sakallılarımıza, Suriye’li sığınmacı kardeşlerimize, Üniversite öğrencilerimize iftar yemekleri verdik ve Ramazan ayı boyunca da vermeye devam edeceğiz. Bu akşam da Hendek’imizin ve Rasimpaşa Külliyemizin misafiri olarak siz değerli gazi, şehit aileleri ve yakınlarını bu camimizde sizlerle buluşmaktan, sizleri bir iftar programında ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum, Ramazan’ınız mübarek olsun “diyen İnci konuşmasının devamında;

ŞEHİTLİK NASİP OLAYIDIR HERKESE NASİP OLMAZ

“ bir yakınını bir evladını kaybetmek çok ağır bir olaydır. Ama bunlar birer nişandır.Şehitlik Herkese nasip olmaz. 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Valilik önündeki mücadelemizde karşımızdaki asker tüfeğini mermiyi sürdü üzerimize doğrulttu ve tetiğe basacağı sırada bir kardeşimizin namluyu yukarıya kaldırması ile tüfeğin patlaması bir oldu. Yoksa şu anda bende o şehitler kervanına katılan bir kardeşiniz olacaktım. Şu kadarını ifade edeyim bu iş nasip işidir, Allah sizlere nasip eyledi, Allah rahmet eylesin, Allah cennetine nasip eylesin inşallah.” Diyerek  mikrofonu geceye katılan Sakarya Gaziler ve Şehit Yakınları Derneği başkanı  tarafından; “ Ali İnci’nin reklama ihtiyacı yok, Ali İnci önce Hendek’in hamisiydi şimdi hepimizin, Şehit  ve Gazilerimizin hamisi.” Diyerek   Ali İnci’ye  gecenin anısına hediye takdim edildi.

UNUTMAYINIZ, ALİ İNCİ OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIM

İnci,” hediye dolayısı ile dernek başkanına ve onun nezdinde tüm gazi , şehit aileleri ve yakınlarınma çok teşekkür ediyorum. Bu hediyeyi hepiniz adına alıyorum, her zaman yanınızdayım. İster belediye başkanı,ister milletvekili,ister dernek başkanı olayım ama her şeyden önce Ali İnci olarak her zaman yanınızdayım” diyerek hediyesini alan İnci’ye katılımcılardan alkış tufanı geldi.  

İFTAR DUASINI MÜFTÜ GÜR YAPTI

Konuşmaların ardından İnci  mikrofonu ilçe müftüsü Murtaza Gür’e verdi. Müftü Gür’ün  iftar duasının ardından oruçlar açıldı. Yemeğin ardından ikramlarla devam eden program kılınan akşan namazı ile son buldu.

NOT: Gecenin video görüntüsünü Facebook üzerinden ahmet çileci ya da hendek şafak adresinden izleyebilirsiniz.