Güncel
Giriş Tarihi : 06-04-2022 18:19   Güncelleme : 07-04-2022 17:06

MECLİSTE DİKKAT ÇEKEN SÖZLER. İÇÖZ: " ÇAMLICA'DA imarlı YOLLAR AÇILMIYOR DOĞALGAZ BORULARI DÖŞENMİYOR!"

AK parti meclis üyesi Lokman İçöz, "size teşekkür ediyoruz amma Çamlıca bölgemizde imarlı yollar açılmıyor, doğalgaz boruları döşenmiyor!" sözleri ne yazık ki Belediye basını tarafından habere konulmadı, gündem dahi edilmedi. Yok birbirinizden farkınız ama siz Cumhur İttifakısınız...

MECLİSTE DİKKAT ÇEKEN SÖZLER. İÇÖZ:

HENDEK BELEDİYESİ NİSAN  AYI OLAĞAN TOPLANTISI YAPILDI
 Hendek Belediyesi olağam Nisan ayı meclis toplantısı başkan Babaoğlu başkanlığında bir eksikle toplandı. Gündemde 14 madde görüşüldü ve tüm maddeler oy birliği ile kabul gördü.

HAMİT CANLI, SORU SORDU

Meclis başkanından gündem dışı görüşme isteyen  meclis üyesi Hamit Canlı, Nisan  ayı meclisinin hayırlı olması temennisinde bulunarak; “ mevcut açık oto parkımızın iki girişi var ancak lise önündeki giriş aylardır kapalı. İkinci sorum da yaz geldi vatandaşların sıcak asfalt beklentileri var bu konuda  çalışmalarınız var mı varsa nelerdir açıklama yaparmısınız?” sorularını yöneltti.

OTOPARKIN LİSE GİRİŞİNİ İPTAL ETTİK BELKİ DE HİÇ AÇMAYIZ!

Meclis başkanı Babaoğlu verdiği cevabında;  “parkın giriş çıkışlarında yeni düzenleme yapıyoruz. Lise girişi tarafından araç girişini iptal ettik. Lise önünden verilen otopark  girişi aslında orada trafiği aksatıyordu. İleriki dönemlerde de hiç açmayabiliriz. “ demesi üzerine meclis üyesi canlı tekrar söz aldı ve “  trafiğin akışında bir eksiklik yaşanması bir yana tam tersinde trafik akışına katkı sağlıyor ve parka girişler kolaylaşıyor. Orası açılırsa daha iyi olur zaten bu yönde vatandaşlardan da talep var” şeklinde karşılık vermesi üzerine meclis başkanı görevliye seslenerek “bunu not alınız” şeklinde talimat vererek soruyu cevaplamış oldu.

25 BİN TON SICAK ASFALT

Asfalt programı konusunda da  meclis başkanı başkan yardımcısı Bahadır’a dönerek; “  sıcak asfalt konusunda ne durumdayız?” Demesi üzerine Hüdaverdi Bahadır tam konuyla ilgili “25 ton sıcak asfalt programımız var bir ay içinde programımız netleşir” diyerek detaylı açıklama yapıyordu ki sözü başkan tarafından kesilerek;  “ yok o kadar uzun sürmez, yakın zamanda size bilgi veririz” diyerek soruyu yanıtladı.  

İMARLI YOLLAR AÇILAMIYOR, DOĞALGAZ BORULARI DÖŞENEMİYOR

AK Parti Yazı-Tura meclis üyesi  Lokman İçöz’de yönelttiği sorusunda; “ Nisan ayı toplantımız hayırlı uğurlu olsun. Saygıdeğer başkanım, Çamlıca’da doğalgaz çalışmaları ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Turgut Başkanımıza teşekkür ediyor hepinizden Allah razı olsun diyorum. Fakat bölgemizde imarlı olupta  açılmayan yollar, yerler  var, doğalgaz boruları  döşenmiyor , bununla ilgili çalışma yaparsak  teşekkür ediyorum.” Meclis başkanıda yetkililere seslenerek ; “ bu sorunuda notlarımıza alalım” diyerek cevapladı.

AK PARTİ OLARAK BİR  BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI İSTİYORUZ

Mecliste söz alan bir diğer meclis üyesi de Aziz Koç oldu.

Koç;  birinci sorum:  “ İttifak olarak Hendek meclisinde bir belediye başkan yardımcısının AK parti kanadından olmasını tavsiye ediyorum. Almanızı da istiyorum. Çünkü önümüzde üç tane çetin seçim bizi bekliyor. Biri Cumhurbaşkanlığı, biri Milletvekli bir diğeri de Belediye Başkanlığı seçimleri. Hem sizin için hem bizim için sahada daha rahat çalışabilmemiz için buna ihtiyacımız var.”

KAZİMİYE HALKINDAN DOĞALGAZ İSTEĞİ

İkinci sorum: “ Kazimiye mahalle sakinleri doğalgaz istiyorlar” Demesi üzerine meclis başkanı cevabında; “ bu konuyu  (Belediye Başkan Yardımcılığı)  Cumhur İttifakının ilçe başkanlarına ve arkadaşlarımıza götürelim.Onlarda bunu teknik olarak uygun görürlerse olabilir. Doğalgazla ilgili olarak ta Agdaş genel müdüründen  Yeşilköy, Kazimiye, Köşkü, Servetiye için onayını aldık. Bir yıl içerisinde Hendek Belediyesi olarak gerekli çalışmaları bitirebilirsek bu yıl olacak en kötü ihtimalle seneye bu köylerimize doğalgazı vereceğiz” diye cevapladı.   

MAÇ, HENDEKİN SORUNLARININ DA ÖNÜNE GEÇTİ

Hendekspor’un ölüm kalım maçı olarak nitelendirilen Hendekspor- Adıyaman Kahtaspor  erteleme maçının aynı gün ve saatle çakışması belediye başkanında panik yarattı. Öyleki mecliste hazır bulunan MHP meclis üyelerinin tutum ve davranışlarındaki acelecilik dikkatlerden kaçmadı. Neredeyse ellerinden gelse tüm gündem maddeleri bir tek seferde okunup  oylanmasının yapılmasını isteyeceklerdi.

POLAT VE İSMAİLOĞLU ENCÜMEN ÜYESİ

 Gündem maddelerinin  bazıları da komisyon seçimlerinden oluşuyordu. Yine alel acele  Belediye encümenine  MHP kanadından Metin Zülküf Polat, AK Parti kanadından da Hamit İsmailoğlu seçildi.

PLAN BÜTÇE KOMİSYONU ÜYELERİ

Plan Bütçe komisyonunda MHP kanadından Faruk Özel ve Ayhan Güreli seçilirken AK Parti kanadından da Cemil İşnel seçildi.

İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ

  İmar Komisyonu üyeliklerine de MHP kanadından Hızır Çağrı Güngör ve Resul Küçük yer alırken AK Parti kanadından da Adem Sefa imar komisyon üyesi oldu.

HUKUK KOMİSYON ÜYELERİ

 Hukuk Komisyon üyeliklerine de MHP kanadından Ahmet Ay ve Nigar Görüm yer alırken AK Parti kanadından da Fethi Darol seçildi.

TARIMSAL HİZMET KOMİSYON ÜYELERİ

Tarımsal Hizmetler Komisyon üyeliğine de MHP kanadından Mustafa Karagüzel ve Osman Çamur olurken AK Parti kanadından da Lokman İçöz komisyonda görev aldı.

2021 YILI FAALİYET RAPORU OY BİRLİĞİ İLE

Gündemin son maddesi olan Hendek Belediye Başkanının 2021 yılı faaliyet raporunun görüşülmesiydi. Meclis başkanı yerini başkan yardımcısı Hüdaverdi Bahadır’a bırakarak stadyumun yolunu tutarken  faaliyet raporu Bahadırın meclis başkanlığında mecliste oy birliği ile kabul edilmesi ile Nisan ayı meclis toplantısı oturumu kapandı.